Rota

Şahin Kırbıyık: Sırada şehir oteli var

Şahin Kırbıyık: Sırada şehir oteli var
20 Aralık 2019, 09:24
Şahin Kırbıyık'a ait Kırbıyık A.Ş, Alanya'daki Dinler Otel'i satın aldı. Otelin ismini değiştirecek olan Şahin Kırbıyık turizmdeki hedeflerini paylaştı.

Şahin Kırbıyık'a ait Kırbıyık A.Ş, Alanya'nın Kargıcak Mahallesi'nde bulunan Dinler Otel'i satın aldı. İmzalar önceki gün Aksu'da bulunan Kırbıyık A.Ş'de atıldı. Adı "Kırbıyık Resort" olarak yenilenecek ve önümüzdeki günlerde tabelası değişecek olan otel, 2020’de de mevcut yapısıyla sektöre hizmet edecek. Kırbıyık Resort, 2021’de yeni yüzüyle sektöre merhaba diyecek.

Bir sonraki hedef şehir oteli

Dim TV mikrofonlarına konuşan Şahin Kırbıyık turizm alanında gerçekleştireceği yatırımların süreceği bir sonraki hedefinin şehir oteli olduğunu dile getirdi. Şahin Kırbıyık, Alanya'da deniz, kum ve güneş üçgeninde oluşan turizmin yanı sıra kültür ve sağlık turizmi gibi turizm çeşitliliğinin arttırılması gerektiğine de vurgu yaptı. Kırbıyık, " Sağlık Turizmi'ni Antalya ve Alanya'da da etkili hale getirmeliyiz. Sağlık Turizmi'nin yanı sıra Alanya ve bölgemizde en çok ön plana çıkarmamız gereken diğer bir turizm çeşitliliği ise kültür turizmi olmalı. Böylelikle kültür turizmini tercih eden, yüksek harcama yapan turistleri Alanya'mıza çekebiliriz" şeklinde konuştu.

Yorumlar
İlk yorum yapan siz olun.
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha