Sahibinden 'tur fiyatına' seyahat acentası!

Sahibinden 'tur fiyatına' seyahat acentası!
19 Nisan 2022, 08:28
Sektörün derin krize girmesiyle Rusya'da mart ayında satışa çıkan seyahat acentelerinin sayısı şubata kıyasla yüzde 89 arttı.

Business FM'in Avito ilan servisi verilerine dayandırdığı habere göre, St. Petersburg'da ve Moskova'da 50 bin rubleye (9130 TL) seyahat acentesi satın almak mümkün. Hazır otel fiyatları ise 4 milyon ile 185 milyon ruble arasında değişiyor.

Business FM'in ulaştığı bir ilan sahibi, seyahat acetesini satma kararına gerekçe olarak müşteri portföyünü yitirmesini gösteriyor. İlan sahibi firmanın 2000'li yılların başında kurulduğunu ve Mısır, Türkiye, Birleşik Arap Emirlikleri gibi ülkelere tur sattığını belirtiyor.

Avtio yetkilileri, turizm piyasasında arzın yanı sıra talebin de arttığına dikkat çekmekte. Buna göre, satışa çıkan acente ve oteller kısa sürede yeni sahiplerini buluyor.

Space Travel'dan Artur Muradyan, satılan acente ve otelleri alanların yine turizm sektöründen olduğu görüşünde. Buna göre, bazı firmalar pazardan çekilme kararı alırken, bazıları da bunu işleri büyütmek için fırsat olarak görüyor. (Turkrus)

Yorumlar
Mehmet Şen
20 Nisan 2022, Çarşamba 11:24
Bu sene Rusları Türkiye'ye sokmamalıyız...
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha