Sadece kadınlara özel otel açıldı

Sadece kadınlara özel otel açıldı
22 Ağustos 2019, 11:10
İspanya'da sadece kadınlara yönelik hizmet veren otel açıldı.

Mallorca’da Porto Cristo kasabasında açılan dört yıldızlı Som Dona Hotel, sunduğu olanaklarla işi daha da ileri götürüyor.

Hürriyet Seyahat'te yer alan habere göre projeyi geçen sene duyuran Som Dona Hotel'in Genel Müdürü Joan Enric Capella, “Kadın kitleye odaklanan ve gittikçe artan bir trend” olarak piyasada bir boşluk gördüklerini anlatıyor. Capella, " Sadece yetişkin, eşcinsel ve hatta vegan kişileri kabul eden otellerin hali hazırda piyasada oldukça uzmanlaştığını fakat sadece kadınlara hizmet veren hiçbir yerin olmadığını belirtiyor.

Anketler fikir vermiş

Otel zinciri kapsamında müşterilere yapılan anketlerde ‘sadece kadın’ oteli fikrinin beğenildiği keşfedilmiş ve bu doğrultuda yola çıkılmış.

Haziran ayında kapılarını misafirlerine açan Som Dona, ilerleyen aylarda; yaşam merkezi, fitness, sağlık ve detoks gibi paketler de sunacak. Tüm bunların yanı sıra yalnız gezen kadınların sosyalleşmesi ve Mallorca'nın kültürel olanaklarını keşfetmelerine yardımcı olacak paketler de ilave olarak müşterilerin isteği doğrultusunda hazırlanacak. Otelde, bir dizi bütünsel tedavi sunan spa, restoran ve sağlıklı yaşam merkezi hali hazırda bulunuyor.

Otel çalışanlarının çoğu kadın olacak

Otelin Genel Müdürü Capella, otelin çoğu çalışanının kadın olacağını da sözlerine ekliyor ve şöyle devam ediyor: “İspanya'nın eşitlik kanunlarına uygun olarak, çoğu çalışanımızın kadın olmasını istiyoruz. Hedeflerimizden biri de geleneksel olarak erkeklere özgü işler yapan kadınların belli bir görünürlük kazanmasıdır.”

Kadınlara özel konfor, dinlenme, sağlıklı yaşam, sanat ve Akdeniz mutfağı sunan Som Dona Hotel’in fiyatları, gecelik 100 Euro gibi bir fiyattan başlıyor.

Yorumlar
İlk yorum yapan siz olun.
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha