Saatçioğlu: Otel personeli için üniversite yurtları önerimizi sunduk

Saatçioğlu: Otel personeli için üniversite yurtları önerimizi sunduk
19 Ocak 2024, 09:10
Profesyonel Otel Yöneticileri Derneği (POYD) Başkanı Hakan Saatçıoğlu Ocak- Nisan ayları arasında açık olan tesislerin kur baskısından dolayı zor günler yaşadığını söyledi.

POYD Başkanı Hakan Saatçıoğlu,Ocak- Nisan ayları arasında açık olan tesislerin kur baskısından dolayı da zor günler yaşadığını söyledi. Saatçioğlu şöyle konuştu: Açık olmamıza, doluluklarımızın yüzde 50-60’lara ulaşmasına rağmen zarar ediyoruz. Âmâ bu zararı hepimiz göğüsleyeceğiz. Pandemide gerçekten hata yaptık. Personelimizin çoğunu kaybettik. Bu yüzden personelimizi tekrar toplamak için bu fedakârlıklarda bulunmamız gerektiğini düşünüyorum."

Otel personeli için üniversite yurtları önerimizi sunduk

Kıdem tazminatı bizim için önemli bir veri. Kıdem tazminatı yüzde 34’lük bir artışla 35 Tl oldu. TUİK enflasyon rakamlarının biraz altında kaldı.

Bakanımızla POYD yönetimi olarak bir araya geldik. Personel barınma konusunu konuştuk. Üniversite yurtları ile ilgili önerimizi sunduk. Temmuz ve ağustos aylarında birçok yurdumuz boş. Bu boş yurt odalarından yararlanma şansımız olabilir mi diye konuştuk. Bu aylarda çalışan üniversite öğrencilerimizi yurtlarda ağırlayabiliriz. Otelcilerin personel lojman inşaatını hızlandırmak için imar çalışmaları yapılması gerekir. Birçok otelin arka kısmında boş araziler var. Bu boş arazilere personel lojmanı yapımı için imar izninin verilmesini bekliyoruz.’’

Yorumlar
İlk yorum yapan siz olun.
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha