Ryanair fiyat savaşını ilan etti

 Ryanair fiyat savaşını ilan etti
08 Aralık 2020, 13:25
Avrupa'nın en büyük düşük maliyetli havayolu Ryanair, korona krizinden rekabetçi fiyatlarla çıkmak istiyor.

İrlanda merkezli Ryanair'in Başkanı Michael O'Leary, dün Brüksel'de Eurocontrol ile yaptığı görüşmede korona aşısının uygulanmasının ardından ucuz bilet fiyatları yoluyla talebin hızla kriz öncesi seviyeye geri getirilebileceğini söyledi. Ryanair, ucuz bilet fiyat politikasını Avrupa çapında büyük ölçüde genişletmeyi planlıyor ve havalimanlarının işbirliğine güveniyor.

O'Leary, Lufthansa, Alitalia veya Air France / KLM gibi devlet destekli şirketlerle rekabet edebilmek için uçuş fiyatlarını uygun tutmayı daha sıkı olarak gerçekleştireceklerini ifade etti.

Boeing'e 75 uçak siparişi verdi

Avrupa'nın düşük fiyata uçuş hizmeti veren en büyük hava yolu şirketi olan İrlanda merkezli Ryanair geçtiğimiz günlerde 75 adet Boeing 737 Max siparişi vermişti. Ryanair'in yaptığı açıklamaya göre siparişin maddi değeri 22 milyar doları aşıyor.

Ryanair CEO'su Michael O'Leary 2021 yılında 50 uçağın teslim edileceğini açıklarken koronavirüs aşısının devreye girmesiyle birlikte seyahat endüstrisinin normale dönmesini ve kayıp trafiği bir an önce telafi etmeyi beklediklerini belirtti.

197 koltuk kapasitesi olan 737 MAX serisi yakıt veriminin yanı sıra selefi 737-8 serisine göre yüzde 40'a varan düşük gürültü ve çevresel hasar değerleriyle öne çıkıyor.

Yorumlar
İlk yorum yapan siz olun.
Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha