Rusya Yunanistan arasında direkt seferler başlıyor

Rusya Yunanistan arasında direkt seferler başlıyor
23 Eylül 2020, 09:47
Rusya bir ülkeyle daha direkt seferleri başlatıyor.

Rusya ve Yunanistan arasında koronavirüs salgını sebebiyle Mart ayında durdurulan uçak seferleri yeniden başlıyor. Tur operatörleri, Rusya ile Yunanistan arasında direkt uçuşların yeniden başlama tarihiyle ilgili bilgiler verdi.

Rusya uçuşların 1 Ekim'de başlamasını istiyor

TEZ Tour Yunanistan Genel Müdürü Dimitris Haritidis Rus yetkililerin 1 Ekim'den itibaren Yunanistan'la uçuşları sınırlı olarak başlatacağına yönelik çalışmalar yaptığını aktardı. Buna göre ilk etapta Yunanistan ve Rusya arasında haftada en fazla iki sefer gerçekleştirilecek. Moskova-Atina rotasındaki uçuşlardan biri Rus havayolu, diğeri ise Yunan havayolu tarafından gerçekleştirilecek.

Mouzenidis Travel genel müdürü Alexander Tsandekidi de Yunanistan'a uçuşların Ekim ayı başından itibaren yeniden başlatılmasının mümkün olduğunu söyledi . Rus yetkililerin Yunanistan ile uçuşları yeniden başlatmaya hazır olduğuna dair ön bilgilerin olduğunu belirten Tsandekidi Rus tarafının Yunanistan'a konuyla ilgili resmi bir teklif sunduğunu da aktardı.

Bu arada, Yunan basınında çıkan haberlere göre Yunanistan, Rusya Başbakanı Mikhail Mişustin'in 24-25 Eylül'de Kutsal Athos Dağı'nı ziyaret etmesini bekliyor.

Yunanistan, Rus vatandaşlarının ülkeye girişine ilişkin yönergeyi 21 Eylül'den 5 Ekim'e kadar uzatmıştı. Yunan makamları 7 Eylül'den bu yana haftada 500 Rus'un girişine, negatif bir koronavirüs testi sonucu sunmaları, bir otel rezervasyonlarının olması ve Atina, Selanik veya Girit havalimanlarından birinden giriş yapmaları koşuluyla izin veriyor.

Yunan makamlarının güncellenmiş bilgilerine göre, Ruslar Yunanistan'a giriş yaptıktan sonra yeniden PCR testi yaptıracaklar. Yolcular, test sonuçları belli olana kadar geçici ikamet yerlerinde kalıyorlar.

Etiketler:Yunanistan Rusya
Yorumlar
İlk yorum yapan siz olun.
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha