Rusya'yla termalde önemli anlaşma

Rusya'yla termalde önemli anlaşma
18 Şubat 2019, 15:46
Termal turizmde en önemli hedef pazarlardan birisi olan Rusya'yla bu alanda önemli bir anlaşma imzalandı.

Termal Sağlık ve Turizm Derneği (TESTUD) Başkanı Yavuz Yılık,Rusya’nın Çelyabinsk, Ufa, Samara, Voronej, Krasnodar ve Soçi kentlerinde Türkiye’nin sağlık turizmine yönelik özel bir tanıtım gerçekleştirdiklerini geçen hafta da Moskova’da önemli temaslarda bulunduklarını söyledi.

Moskova'nın en büyük rehabilitasyon hastanesiyle anlaşma

Moskova’nın en büyük rehabilitasyon hastanesi ile iş birliği yaptıklarını belirten Yılık, " Bu iş birliği kapsamında ise tedavi için İsrail ve Almanya’ya gönderilen hastalar, artık Türkiye’deki sağlık kuruluşlarında tedavi edilecek. Rusya’da ülkemizin sağlık turizmi ile termal zenginliklerini tanıtma amacıyla başladığımız yolculuğumuz tüm hızıyla devam edecek.” diye konuştu.

Rus heyet Türkiye'ye termal gezisi yapacak

18-23 Şubat tarihlerinde tur operatörleri, sağlık çalışanları, hekimler ve basın mensuplarının oluştuğu Rus heyetin, termal ve sağlık potansiyelini görmek üzere Türkiye’ye geleceğini ifade aktaran Yılık, heyetin Dalaman, İzmir Balçova, Çeşme ve İstanbul’da sağlık kuruluşlarını ziyaret edeceğini, ayrıca bir dizi temaslarda bulunacağını söyledi.

Hedef 10 bini 100 bine çıkarmak

Türkiye'ye Rusya'dan 10 bin kişinin termal ve sağlık turizmi için geldiğini belirten Yılık " 100 bin civarında bir turisti, 2019’un tamamı 2020’nin ilk çeyreği için bekliyoruz.” dedi.

Yorumlar
İlk yorum yapan siz olun.
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha