Rusya'ya resmi aşı tur fiyatları belli oldu

Rusya'ya resmi aşı tur fiyatları belli oldu
08 Haziran 2021, 08:35
Rusya Tur Endüstrisi Birliği yetkilileri, iki doz Sputnik-V aşısı olmak için düzenlenecek bir turun maliyetini açıkladı.

Rusya Tur Endüstrisi Birliği yetkilileri, iki doz Sputnik-V aşısı olmak için düzenlenecek bir turun 1500 - 2 bin 500 dolar arasında maliyeti olacağını açıkladı. Dahası, bu fiyata uçak biletleri dahil değil.

İki doz aşı olmak için ülkede geçirilmesi gereken süre 21 gün. Turların uzun konaklamalı değil, iki gidiş-geliş olarak yapılması planlanıyor.

Ajanslara bilgi veren birlik başkanı Andrey İgnatyev, aşı turu düzenlemek için bütün teknik hazırlıkların tamamlandığını ve yetkililerden izin beklediklerini söyledi. İgnatyev, aşı olmak için Rusya'ya gelecek bir yabancı ülke vatandaşının ülkede hangi vizeyle bulunacağı konusunun netlik kazanmadığını da sözlerine ekliyor.

Potansiyel bir aşı turizminin müşterileri arasında Orta Doğu, Asya, Afrika ve Latin Amerika ülkeleri sıralanıyor. Zira Avrupa ülkeleri aşılama sürecini büyük oranda tamamlamış durumda.

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, St. Petersburg Ekonomi Forumu sırasında yabancıların aşı olabilmesi için gerekli düzenlemelerin haziran sonuna kadar tamamlanacağını söylemişti.

Yorumlar
İlk yorum yapan siz olun.
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha