Rusya Turizm Ajansı: Türkiye eskisi gibi olmayacak…

Rusya Turizm Ajansı: Türkiye eskisi gibi olmayacak…
19 Şubat 2018, 10:29
Rusya Turizm Ajansı, Türkiye’ye yönelik tur fiyatlarının önümüzdeki yaz sezonunda önemli oranda zamlanacağını öne sürdü.

Rusya’da turizm sektörünün temsilcileri, önümüzdeki yaz sezonunda Türkiye’deki otellerde fiyat artışı yaşanacağı beklentisini dile getiriyor.

Turkrus.com’un haberine göre, Soçi’de düzenlenen Rusya Yatırım Forumu’nda gazetecilerin sorularını yanıtlayan Rusya Federal Turizm Ajansı Müdürü Oleg Safonov, “Türkiye’de otellerin ve tur operatörlerinin fiyatlarda ciddi artışa gideceği yönünde bilgiler var” dedi.

Rusya Tur Operatörleri Birliği (ATOR) ise, daha önce yayımladığı bir haber analizde önümüzdeki sezonda Türkiye’de tatil fiyatlarının 2017 seviyesinde seyredeceğini tahmin etmişti.

2017 yılında Türkiye’deki oteller, bir önceki yılın zararlarını telafi edebilmek için acentelere düşük fiyattan yatak satmıştı.

Otellerde geçen sene yakalanan yüksek doluluk oranı, uçak krizi nedeniyle getirilen yasağın ardından Rusyalı turistlerin Türkiye’ye olan talebindeki ciddi artışa ve otellerin sunduğu uygun fiyatlara bağlanıyor.

Intourist Satış Müdürü Sergey Tolçin: Fiyatlar % 15 artacak

Geçen hafta, “Türkiye’de otellerin indirimleri azaltmaları, Rusya vatandaşı turistler için bu ülkede tatil fiyatını yeni sezonda yüzde 15 artıracak” açıklaması da Rus Intourist şirketi Satış Müdürü Sergey Tolçin’den gelmişti.

Bu yıl talebin yeniden rekor düzeye çıktığını ve bunun devamında Türkiye’deki otellerin Rusya vatandaşları için indirim miktarını azalttıklarını belirten Rus turizmci, Türkiye turlarının geçen yılki kadar ucuz olmayacağı uyarısında bulundu.

Rusya’nın uçak krizinin tatlıya bağlanmasının ardından Türkiye’de charter uçuşlarını yeniden serbest bırakması sonrası Türkiye’deki oteller, Rusyalı turistleri yeniden çekebilmek için ciddi indirimlere gitmişti.

Yorumlar
İlk yorum yapan siz olun.
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha