Rusya'nın en büyüğü 2030 hedefini açıkladı

Rusya'nın en büyüğü 2030 hedefini açıkladı
31 Ocak 2023, 14:48
Rusya'nın en büyük havayolu şirketi olan Aeroflot'un 2030 yılı hedefleri açıklandı.

Rusya'nın en büyük havayolu şirketi olan Aeroflot'un CEO'su Sergey Aleksandrovsky, 2030 yılına kadar şirketin yolcu trafiğinin geçtiğimiz yıla kıyasla yüzde 58,5 oranında artarak yaklaşık 65 milyon kişiye ulaşmasının beklendiğini açıkladı.

Gazetecilere konuşan Aleksandrovsky, hedeflerinin iç hat yolcu taşımacılığında Aeroflot’un payını yüzde 50’ye çıkarmak olduğuna vurgu yaparken, halihazırda yabancı havayolları da dikkate alındığında iç hatlarda şirketin payının yüzde 38 olduğunu hatırlattı.

İç hatlarda en fazla paya sahip olan Aeroflot, aynı zamanda düşük maliyetli havayolu şirketi Pobeda ve Rossiya Airlines şirketlerini de çatısında birleştirirken, RBK Haber tarafından paylaşılan haberde, Aeroflot’un onaylanan yeni stratejisinin 2028 yılına kadar 130 milyon kişinin taşınmasını öngördüğü vurgulandı.

Rusya’nın ulusal havayolu şirketi Aeroflot, yaptırımları nedeniyle Rusya’da mahsur kalan 10 adet Boeing 777-300ER yolcu uçağını aralık ayında satın aldığını duyurmuştu.

Şirketin basın servisi tarafından yapılan açıklamada, Aeroflot’un 2013 ve 2014’ten bu yana İrlandalı bir kiralama şirketinden finansal kiralama kapsamında geçici olarak kullandığı 10 Boeing 777-300ER uzun menzilli yolcu uçağını satın aldı ve mülkiyetini devraldığı bildirildi.

Aeroflot, mevcut yabancı yapım uçaklarını kendi filosunda tutmak ve operasyon olanaklarını genişletmek için uçak satın alma işlemleri konusunda çalışmaya devam edeceğini vurgularken, yazılı açıklamasında, “Bu yaklaşım aynı zamanda Aeroflot’un sözleşmeden doğan yükümlülüklerini sorumlu bir şekilde yerine getiren bir karşı taraf olarak güvenilirliğini de teyit etmektedir” ifadelerine yer verdi. (Gazetem.ru)

Yorumlar
İlk yorum yapan siz olun.
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha