Rusya'nın 10 şehrinden Türkiye'ye aşı turlarına başladı

Rusya'nın 10 şehrinden Türkiye'ye aşı turlarına başladı
28 Ocak 2022, 09:47
Rus tur operatörü Türkiye'ye aşı turlarına başladı.

Sağlık Bakanlığı geçtiğimiz haftalarda aldığı kararla Türkiye'de ikamet etmeyen ve oturma izni bulunmayan yabancı uyruklu kişilere talep etmeleri halinde hastaneler tarafından aşı uygulanabileceğini açıklamıştı.

Bu kararın hemen ardından Rus Tur Operatörleri Rusya'dan Türkiye'ye yönelik aşı turları hazırlığına başlamıştı.

Intourist, İstanbul'a yönelik Pfizer/Biontech aşı imkanı sunulan tur satışlarına başladığını duyurdu.

İstanbul'a düzenlenecek aşı turlarının en yakın tarihli olanı 29 Ocak'ta başlıyor. Tur paketinin detayları Intourist'in internet sitesinde yer alıyor.

Intourist Rusya'nın Moskova, St. Petersburg, Ufa, Samara, Yekaterinburg, Rostov-on-Don, Kazan, Krasnodar, Mineralnye Vody, Nizhny Novgorod şehirlerinden İstanbul'a direkt uçuşlarla aşı turları düzenleyecek.

Aşı turlarının fiyatı ne kadar?

Intourist'in İstanbul'a düzenleyeceği aşı turları ücretine Moskova - İstanbul gidiş dönüş bileti, İstanbul şehir merkezinde 3 yıldızlı otelde kahvaltı dahil konaklama (2 gece), havaalanından otele transfer ve havaalanına dönüş, aşı olunacak sağlık kuruluşuna transfer ve otele dönüş, aşılama prosedürü konusunda İngilizce konuşan bir rehber dahil.

İstanbul'a yönelik aşı turlarının fiyatı 44.786 rubleden(7848 TL) başlıyor.

İyi bir talep olacağına inanıyoruz

Intourist yetkilileri Rus Tur Operatörleri Birliği (ATOR) haber servisine konuyla ilgili açıklama yaptı. Açıklamada “ Birçok Avrupa ülkesini ziyaret etmenin imkansızlığı zemininde İstanbul'a yapılan şehir turları, ürün yelpazemizdeki en popüler ürünlerden biridir. İstanbul'un popülaritesi, Moskova'dan uygun hareket saatini ve 10 bölgeden direkt ulaşımın mevcudiyetini değiştirebilme yeteneğini ekler. Bu yıl ortaya çıkan aşı refakatçisi seçeneğini de bu yönün avantajlarından biri olarak değerlendirerek turlarımıza dahil ettik. Turlara iyi bir talep olacağını değerlendiriyoruz" dedi.

Yorumlar
İlk yorum yapan siz olun.
Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha