Rusya iç turizme 700 milyon ruble ek katkı sağlayacak

Rusya iç turizme 700 milyon ruble ek katkı sağlayacak
03 Ağustos 2022, 10:49
Rusya Başbakanı Mihail Mishustin, popüler tatil destinasyonlarında yeni kamp alanları oluşturulması için 700 milyon ruble daha tahsis edileceğini söyledi.

Batı yaptırımları sonrası iç turizme yönelmek zorunda kalan Rusya’da, 28 Mayıs’ta Başbakan Mihail Mishustin tarafından imzalanan kararnameyle bölgelere turizm altyapısını geliştirmeleri için üç buçuk milyar rubleden fazla bütçe tahsis etmişti.

Rusya Başbakanı Mihail Mishustin Bakanlar Kurulu toplantısında yaptığı açıklamada, ayrılan bütçenin bölgelerde kamp alanları oluşturmak, plajlarda altyapıların düzenlenmesi ve rehberlik hizmetlerinin gelişimi için kullanılacağını vurgularken, aynı zamanda engelliler için tatil beldelerinde erişilebilir bir ortam oluşturmak ve diğer turizm girişimlerinin uygulanması için sağlanacağını ifade etti.

Gazetemru'da yer alan bilgilere göre, iç turizm kalkınma projeleri için tahsis edilen fona erişime sahip olacak bölgeler arasında Kırım, Perm Bölgesi, Vladimir, Murmansk, Pskov, Tula ve Sahalin bölgeleri yer alıyor.

Mishustin, bununla birlikte son zamanlarda daha popüler tatil destinasyonları haline gelen Kamçatka, Adigey ve Çeçenistan ile birlikte Krasnodar Bölgesi ve Kostroma Bölgesi’nde yeni kamp alanları ve araba kamp alanlarının oluşturulması için 700 milyon ruble daha tahsis edileceğini ekledi.

Yorumlar
Napcan adimi
05 Ağustos 2022, Cuma 10:39
Rusyada sizin kadar ruslarla ilgili haber yapan basin organi yoktur sanmiyorum. Yakında bi plaket alırsınız...
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha