HIKVISION

Rusya elektronik vize ücreti belli oldu

Rusya elektronik vize ücreti belli oldu
20 Mayıs 2020, 11:34
Rusya, 1 Ocak 2021’den itibaren tüm ülkeye elektronik vizeyle giriş olanağı getirilmesi yönünde çalışma yapıyor. Elektronik vize ücretiyle ilgili detaylar da ortaya çıktı.

Rusya'nın 1 Ocak 2021'den itibaren uygulamayı planladığı elektronik vize, ülkeye tek girişlik ve 16 güne kadar kalma olanağı verecek. Vize sadece turistik değil; iş, özel ve insani amaçlarla yapılacak seyahatler için de kullanılabilecek.

Elektronik vizenin hayata geçmesi sayesinde dünyada her iki insandan biri Rusya'yı ziyaret etme şansına sahip olacak.

50 dolardan fazla olmayacak

Elektronik vize için Rusya Dışişleri Bakanlığı'nın web sitesinden başvuru yapılabilecek. Rusya Dışişleri Bakanlığı, elektronik vize ücretinin 50 doları geçmeyeceğini açıkladı.

Başvuru sonucu elektronik vizeyi alanlar 60 gün içinde Rusya'ya seyahat etmek için e-vizeyi kullanabilecek.

E-vize'ye hangi ülke vatandaşları başvurabilecek?

Rusya tarafından onaylanan listeye dahil edilecek yabancı ülkelerin vatandaşları elektronik vize ile Rusya Federasyonu'na gelebilecek. AB üyesi ülkeler, Çin, Japonya, Hindistan, ve Türkiye dahil olmak üzere 53 yabancı ülkenin vatandaşlarına bir dizi bölgeyi (Uzak Doğu Federal Bölgesi, Kaliningrad Bölgesi, St. Petersburg ve Leningrad Bölgesi) ziyaret etmek için e-vize başvurusu yapma imkanı tanınacak. Aynı zamanda, diğer 60 yabancı ülkenin vatandaşları, ikili uluslararası anlaşmalar hükümlerine dayanarak vizesiz Rusya'ya girme şansına sahip.

Yorumlar
Atamer başoğlu
22 Mayıs 2020, Cuma 09:35
Çok güzel bir evrensel düşünce
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha