Rusya'dan yabancı uçaklarla ilgili açıklama!

Rusya'dan yabancı uçaklarla ilgili açıklama!
02 Şubat 2023, 14:52
Rusya Sivil Havacılık Ajansı Başkanı Aleksandr Neradko Rus havayolu şirketlerinin filolarında bulunan Boeing ve Airbus uçaklarıyla ilgili açıklama yaptı.

Rusya Sivil Havacılık Ajansı Başkanı Aleksandr Neradko Rus havayolu şirketlerinin filolarında bulunan Boeing ve Airbus uçaklarının 2030 yılına kadar uçabilecek durumda olduğunu açıkladı.

Ajans başkanı bazı uçakların yedek parça donörü olarak kullanılmasının havacılıkta kabul gören bir uygulama olduğunu söyledi.

Neradko'nun açıklamasına Aeroflot ve Avrora yönetimlerinden de destek geldi. Her iki havayolu şirketinin başkanları ellerindeki Boeing ve Airbus uçaklarla 2030'a kadar, hatta bazı durumlarda 2030'dan sonra da uçabileceklerini belirtiyor.

Aeroflot başkanı Sergey Aleksandrovski yedek parça tedarik durumunun daha kötüye gitmemesi şartıyla yabancı uçaklarla 2030'a kadar uçmalarının önünde bir engel bulunmadığını söyledi.

Ukrayna'ya yönelik işgal operasyonu nedeniyle Batılı yolcu uçağı üreticileri Rusya'ya teknik servis, bakım ve yedek parça desteğini kesmişti.

Yorumlar
İlk yorum yapan siz olun.
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha