Rusya'dan uçak bileti fiyatına İstanbul turlarına başlıyorlar

Rusya'dan uçak bileti fiyatına İstanbul turlarına başlıyorlar
17 Şubat 2023, 09:12
Rus tur operatörleri Anex ve Intourist İstanbul için yeni charter uçuş programı başlatıyor.

ANEX Tour ve Intourist İstanbul'da yeni charter uçuş programı başlatıyor.

Moskova-İstanbul turları ilk defa Tailwind uçaklarıyla gerçekleştirilecek

Anex ve İntourist yolcuları daha önce Rusya'dan uçuş gerçekleştirmemiş olan Tailwind Airlines ile Moskova'dan İstanbul'a uçacak. Türk-İngiliz ortak girişimi olarak kurulan ve ilk uçuşunu 2009'da yapan Tailwind Airlines'in filosunda 5 uçak bulunuyor. Charter uçuşlarında uzmanlaşan Tailwind aynı zamanda havayolu şirketlerine kiralamada sağlıyor.

İlk uçuş 24 Mart'ta, Nisan'da sefer sayısı artacak

Tailwind Airlines Anex ve İntourist yolcuları için 24 Mart - 31 Ekim 2023 tarihleri arasında Moskova'dan İstanbul'a charter uçuş gerçekleştirecek. Mart ayında, İstanbul'a uçuşlar haftada 2 kez olarak planlanıyor. 25 Nisan'dan itibaren ikinci charter zinciri de devreye girecek, böylece İstanbul'a charter seferlerinin toplam sıklığı haftada 5 sefere çıkacak.

'Uçak bileti fiyatına turlara Ruslar yoğun ilgi gösterecek'

Anex ve İntourist Moskova-İstanbul tur programının başarılı olacağına inanıyor. Çünkü İstanbul, büyük uçuşların yapıldığı en büyük aktarma merkezi. İstanbul'a charter ulaşımlı tur paketlerinin fiyatları neredeyse sadece uçak bileti fiyatlarına denk geliyor.

Şu anda Moskova'dan İstanbul'a sadece uçak biletlerinin ortalama fiyatları 40 bin rubleye mal oluyor. Anex'in Mart ayında başlayacak tur paketlerinde ise 3 yıldızlı otellerde 6 gece konaklamalı turların kişi başı fiyatları 48 bin 500 ruble. Intourist'in ise İstanbul'a tur paketlerinin fiyatları ise 39.312 ruble'den başlıyor.

Yorumlar
İlk yorum yapan siz olun.
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha