'Rusya'dan Türkiye'ye uçuşların başlaması Eylül sonunu bulur'

'Rusya'dan Türkiye'ye uçuşların başlaması Eylül sonunu bulur'
04 Temmuz 2020, 09:38
Rusya, yurt dışı uçuşlarının başlama tarihini 1 Ağustos'a ertelemişti. Ancak Rus turizmciler Türkiye uçuşlarının ne zaman başlayacağına yönelik olumsuz öngörülere sahip.

Rusya yabancılara giriş yasağını 1 Ağustos'a kadar uzattı. Yasak sadece yabancıları değil, Rusya vatandaşların ülkeden çıkışını da etkiliyor. Rus basınının görüşüne başvurduğu uzmanların çoğu, yasağın 1 Ağustos gelmeden bir kere daha uzatılabileceğini düşünüyor.

Sivil Havacılık Birliği'nden Viktor Gorbaçov, Avrupa ve Asya ülkeleri Rusya'ya dönük uçuş yasağını kaldırmadığı için Rusya'nın da böyle bir karar aldığı düşüncesinde. Bu yasakların ne zaman kalkacağı ise hâlâ belirsiz.

Gorbaçov giriş yasağının uzatılması kararının havacılık sektörü açısından şimdiden felaket anlamına geldiğini de söyledi. Yasağın bir kere daha uzatılması ise felaketin boyutlarının derinleşmesi demek. Zira Aeroflot gibi birkaç büyük oyuncu dışında pek çok şirket iflasa sürüklenebilir.

Avrupa Birliği hafta içi bazı ülkelere seyahat yasağını kaldırdığını açıklamıştı. Açıklanan listede Rusya ve Türkiye yer almıyor.

Muradyan: Türkiye ile hava trafiği Ağustos'ta da açılmaz

Tur operatörü Space Travel yetkilisi Artur Muradyan ise Rusya'nın öncelikle BDT ülkeleri ve yakın çevredeki bazı ülkeler için sınırları açabileceği görüşünde. Ancak Muradyan Türkiye ile hava trafiğinin Ağustos ayında da açılmasını beklemiyor. Rusya salgının boyutu bir yanda, iç turizmi teşvik etmek adına da Türkiye sınırını bir süre daha kapalı tutabilir.

Muradyan'a göre, Türkiye ile Rusya arasında uçuşların yeniden başlaması ancak Eylül sonunda, hatta belki de Ekimde gündeme gelebilecek.(Turkrus)

Yorumlar
Trizimci
06 Temmuz 2020, Pazartesi 03:25
Kardeşim Belarus üstünden gelebilir bilgin olsun
Savaş alper
05 Temmuz 2020, Pazar 03:43
Buraya yazacağınıza Rus büyükelçiliği ne telefon açıp sorabilirsiniz. Daha doğru bir sonuç elde edersiniz.
Murat selimbaba
05 Temmuz 2020, Pazar 12:18
Eşim kırımda türkiye ye giriş yapabilirmi tşk ederim oturma izni var şu an rusyada türkiye ye giriş yapabilirmi
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha