Rusya'dan Türkiye uçak bileti almak için en uygun zamanlar!

Rusya'dan Türkiye uçak bileti almak için en uygun zamanlar!
04 Eylül 2023, 12:11
Ruslar için yurtdışı uçak biletleri almanın en uygun olduğu dönemler açıklandı.

Yandex Seyahat Ürün Müdürü Evgeny Abramzon, bu sonbaharda Moskova’dan Eylül ayında Türkiye, Birleşik Arap Emirlikleri (BAE), Mısır ve Güneydoğu Asya’ya, Ekim ayında ise Kıbrıs ve diğer AB ülkelerine uçmanın daha ucuz olduğunu söyledi.

Abramzon, konu hakkında yaptığı açıklamada “Eylül ayında deniz tatili için Türkiye ideal ve bu yönde sonbaharın ilk ayı için hala ucuz biletler var. Ekim ayında bu ülkeye yönelik fiyatlar gözle görülür şekilde artacak iken, Ekim ayının sonuna doğru Avrupa’ya giden biletler ucuzlayacak” dedi.

Uzman ismin fiyat artış beklentisi ise şöyle:

“Türkiye’den bahsedecek olursak, Ekim ayında fiyatlar en çok Moskova-İzmir güzergahında artacak (18,5 bin rubleden 36 bine). Ayrıca başkentten Gazipaşa (artı 15 bin ruble), Adana (+12 bin), Da-laman (+12 bin), Bodrum (artı 8 bin ruble) ve Antalya’ya (artı 4 bin ruble) seyahat daha pahalı hale gelecek. Ayrıca Ekim ayında Güneydoğu Asya biletleri de daha pahalı hale gelecek. Örneğin, Bangkok (Tayland) bileti yaklaşık 7 bin ruble, Ho Chi Minh Kenti (Vietnam) bileti ise 4 bin 500 ruble artacak.

Aynı zamanda, Ekim ayında Avrupa destinasyonlarının maliyeti tam tersine düşecek. Örneğin, Moskova- Kıbrıs (bağlantılı) yönü Ekim ayı sonuna kadar yaklaşık 10 bin ruble daha ucuz hale gelecek ve Roma bağlantılı uçuşlar Ekim ayında yaklaşık 9 bin ruble daha ucuz olacak.”

Yorumlar
İlk yorum yapan siz olun.
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha