20 Ekim 2018
E-Bültene Abone Ol!

Rusya'dan turizmcileri şok eden karar!

Rusya'dan turizmcileri şok eden karar!
13 Ocak 2018, 12:25
Rusya İçişleri Bakanlığı, tatil yapılabilecek ülkeler listesinden Türkiye’yi çıkardı.

Gazetem.ru'da yer alan habere göre, Rusya İçişleri Bakanlığı, elemanlarının tatil yapabilecekleri ülke listesine Türkiye ve Mısır dahil edilmedi.

Rusya Tur Operatörleri Birliği ATOR sayfasından yapılan açıklamada, listeye Azerbaycan, Ermenistan, Kazakistan, Kırgızistan, Tacikistan, Belarus, Turkmenistan, Özbekistan, Güney Osetya, Abhazya, Küba, Vietnam, Filistin ve Çin’in dahil edildiği bildirildi.

Açıklamada ayrıca Kazakistan, Kırgızistan, Tacikistan ve Güney Osetya turlarının az gelişmiş durumda bulunduğu, Turkmenistan için vize gerektiği kaydedildi.

Bilindiği üzere 2015-2016 yıllarında bu listede Suriye, Tunus, Tayland, Myanmar ve Nikaragua’nın yanı sıra Mısır ve Türkiye bulunuyordu.

Kırım'a talep arttı

Öte yandan, Kırım Turizm Bakanlığı, yeni yıl ve Noel tatilinde Kırım’a turizm hacminin %30 artarak 113 bine yükseldiğini bildirdi. Kırım Turizm Bakanı Vadim Volçenko yaptığı açıklamada, “Bu sene yeni yıl ve Noel tatillerinde Kırım’ı 113,3 bin turist ziyaret etti. Geçen sene bu değer 87,1 bin seviyesindeydi” ifadesini kullandı.

Bakan, bu süre boyunca turizmin Kırım’ın Güney kıyısından batı ve doğuya kaydığını belirterek, “Bu bölgelerdeki ilginç etkinlikler ve Rusların yarımadayı daha iyi öğrenme istekleriyle ilgili” dedi.

Yorumlar
İlk yorum yapan siz olun.
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha