Rusya'dan beklenmedik 'Mısır' kararı!

Rusya'dan beklenmedik 'Mısır' kararı!
04 Haziran 2021, 08:10
Türkiye'ye uçuş yasağını 21 Haziran'a kadar uzatan Rusya, Mısır'ın tatil beldelerine direkt uçuş izni isteyen havayolu şirketlerinin talebiyle ilgili kararını verdi.

Rusya Federal Hava Taşımacılığı Ajansı (Rosaviatsia), Mısır’ın tatil beldelerine direk uçuş izni isteyen havayolu şirketlerinin teklifini reddetti.

Tatil beldelerine direkt uçamayacaklar, Rusların Mısır yolu çileli

Rusya Ulaştırma Bakanlığı’na bağlı departmanlar arası komisyon toplantısının ardından yapılan açıklamada, Rossia, S7, Ural Airlines, Yakutia, Royal Flight ve AZUR Air de dahil olmak üzere bir dizi havayolu şirketinin yaz döneminde Rusya’nın farklı şehirlerinden Mısır’ın Hurgada ve Şarm El-Şeyh tatil beldelerine direk ve düzenli uçuş seferleri taleplerini reddedildiği açıklandı.

Şu an itibariyle Rusya’dan sadece Mısır’ın başkenti Kahire’ye düzenli ve charter uçuş seferleri gerçekleştirilebiliyor. Rusların en popüler tatil beldeleri olan Şarm El-Şeyh ve Hurgada’ya Rusya’dan charter uçuşlarının yasaklanması nedeniyle bu tatil beldelerinde tatil yapmak isteyen Ruslar, Rusya’dan Kahire’ye uçup aktarma yoluyla tatil beldelerine ulaşmak zorunda.

Türkiye yerine tatil tercihini Mısır’dan yana kullanan Ruslar, Moskova’dan Kahire’ye dört buçuk saat uçtuktan sonra Kahire’den Hurgada’ya yaklaşık beş saatte ulaşırken, Şarm El-Şeyh’e ise neredeyse yedi saatte varabilecek.

Yorumlar
İlk yorum yapan siz olun.
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha