Rusya'dan aylar sonra ilk uçak geldi

Rusya'dan aylar sonra ilk uçak geldi
03 Ağustos 2020, 08:46
Türkiye ile Rusya arasında yeni tip corona virüsü (Covid-19) nedeniyle durdurulan tarifeli uçuşlar, 1 Ağustos'ta yeniden başladı.

Yaklaşık 4 aylık aranın ardından ilk Rus turistler, THY'nin Moskova uçağıyla 1 Ağustos Cumartesi sabah saatlerinde İstanbul'a geldi. THY’nin Moskova-İstanbul seferini yapan TK 412 sefer sayılı uçağı saat 05.00 sıralarında İstanbul Havalimanı’na indi.

İlk sefer ile birlikte 4 ay aradan sonra Rus turistler Türkiye’ye geldi. Gerçekleştirilen ilk seferde uçağın tüm koltuklarının dolu olduğu öğrenildi.

Sabiha Gökçen’den de Rusya uçuşları yeniden başladı

Corona virüsü salgını sonrasında normalleşme adımları kapsamında Sabiha Gökçen Havalimanı´ndan da Rusya uçuşları yeniden başladı.

Corona virüsü tedbirleri kapsamında İstanbul Sabiha Gökçen Uluslararası Havalimanı´nda 28 Mart tarihinde uçuşlara geçici süreyle ara verilmiş 1 Haziran tarihinde ise yeniden başlamıştı.

Normalleşme adımlar kapsamında corona virüsü salgını nedeniyle uçuşlarına ara veren yabancı hava yolu şirketleri tekrar Sabiha Gökçen Havalimanı´na gelmeye başladı.

Bu kapsamda bugün Rusya´nın başkenti Moskova´dan Pobeda Havayolları´nın Sabiha Gökçen Havalimanı seferleri yeniden başladı.

Sabiha Gökçen Havalimanı´na saat 13.30´da inen Pobeda Havayolları, Moskova-Sabiha Gökçen seferlerini haftanın her günü karşılıklı olarak gerçekleştirecek.

Öte yandan Pegasus Havayolları´nın da saat 17.50´de Moskova´dan Sabiha Gökçen Havalimanı´na inecek uçağı ile Rus turistler İstanbul´a gelmeye devam edecek

Yorumlar
İlk yorum yapan siz olun.
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha