Rusya’daki en ucuz turistik şehirler açıklandı

Rusya’daki en ucuz turistik şehirler açıklandı
27 Haziran 2022, 11:32
Rusya’da faaliyet gösteren çevrimiçi tur acentesi Travelata araştırmaları, ülkede tatil yapılabilecek en ucuz şehirleri açıkladı.

Rusya’da faaliyet gösteren çevrimiçi tur acentesi Travelata araştırmaları, başkent Moskova ve Kazan’ın bu yaz Rusya’daki en ucuz turistik yerleri olduğunu gösterdi.

Başkent Moskova’nın bu yaz Ruslar için en karlı turizm merkezi olduğu vurgulanan şirket açıklamasında, ortalama olarak bir turistin başkente gerçekleştirdiği gezi için yaklaşık 28 bin ruble harcadığının belirlendiği aktarıldı.

En ucuz turistik destinasyon olarak tespit edilen Kazan’da yaz aylarında yapılan seyahatin maliyetinin başkent Moskova’ya göre daha pahalı olduğu vurgulanırken, Kazan gezisinin bireysel turistlere maliyeti 38 bin ruble olarak gözlemlendi.

Yaz tatillerinin en popüler turistik merkezlerinden biri olan ve Rusya’nın kültür merkezi olarak kabul edilen St. Petersburg’a yapılan gezinin maliyetinin ise 41 bin rubleden fazla olduğunu bulan Travelata, derecelendirmenin diğer liderleri arasında Kaliningrad bölgesi ile Kafkasya’da bulunan Mineralnye Vody’nin de yer aldığını paylaştı.

Şirketin araştırmasında yer alan mesajda, “Uçuşların uzamasına ve pahalılaşmasına rağmen turistler, plaj tatili yapmak istiyor” ifadelerine yer verilirken, 2022 yazında tur satın alan tatilcilerin yüzde 27’sinin denize kıyısı olan Rus tatil merkezi Adler’e gideceği, bu yöne bir seyahatin ortalama maliyetinin ise yaklaşık 65 bin ruble olduğu eklendi.

Daha önce, Rusya Tur Operatörleri Birliği (ATOR), bu yaz Rusya’yı çok az sayıda yabancı turistin ziyaret edeceğini bildirmişti.

Bu yılın yaz sezonunda Rusya’ya yabancı turisti akışının COVID-19 pandemisi öncesi 2019 yılına kıyasla yüzde 95’ten fazla azalacağını belirten ATOR, Rusya’yı en fazla ziyaret eden Avrupa, Çin, Japonya ve Güneydoğu Asya ve Orta Doğu ülkelerinden turistlerin taleplerinin pratikte durduğunu aktardı.

Yorumlar
İlk yorum yapan siz olun.
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha