Rusya'da yerli turizm için dev yatırım!

Rusya'da yerli turizm için dev yatırım!
14 Eylül 2023, 09:01
Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'in çocukluk ve judo arkadaşı olarak bilinen, en son Kırım Köprüsü'nün müteahhidi olarak vitrine çıkan Arkadiy Rotenberg, ülke içinde dev turizm yatırımlarına hazırlanıyor.

Rusya’da Başkan Putin'in çocukluk ve judo arkadaı olarak bilinen, en son Kırım Köprüsü'nn müteahhidi olarak vitrine çıkan Arkadiy Rotenberg, ülke içinde dev turizm yatırımlarına hazırlanıyor.

1.34 milyar dolarlık turizm tesisi kuracak

Rotenberg, Kırım ve Sibirya başta olmak üzere farklı yerlerde 129 milyar ruble (yaklaşık 1,34 milyar dolar) yatırımla turizm tesisleri kurmayı planladığını açıkladı.

Rus medyasına bilgi veren Rotenberg, önümüzdeki beş yıl içinde Rusya’da turizm projelerine 129 milyar ruble yatırım yapmayı planladığını söyledi.

Turizmi başlıca faaliyet alanlarından biri haline getirme kararı aldığını belirten Rotenberg, Sibirya’da ve Rusya’nın güneyinde otel ve rekreasyon alanları inşa etmeyi planladıklarını belirtti.

İlk tesislerin 2026’da Kırım, Krasnodar ve Altay’da faalieye geçeceğini aktaran ünlü oligark, farklı gelir gruplarına hitap eden, uygun fiyatlı otellerin, tatil köylerinin ve dinlenme tesislerinin inşasının planlandığını söyledi. (Turkrus)

Yorumlar
Umut Yılmaz
15 Eylül 2023, Cuma 09:30
Ben moskovada yaşiyorum , Rusya'nın doğası o kadar güzel ki , biz Türkiye'de kendimizi bir boh saniyormusuz , asıl tatil yapılacak ülke Rusya
Ali Özban
14 Eylül 2023, Perşembe 09:20
Rus İş adamı olunca oligark oluyor. Bu nasıl haber anlayışı?
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha