Rusya'da uçak biletlerine zam geliyor

Rusya'da uçak biletlerine zam geliyor
03 Eylül 2019, 08:37
Rusya'da yakıt fiyatındaki keskin artış sebebiyle uçak bilet fiyatlarına zam yapılacağı belirtildi.

Havayolu Taşımacıları Birliği'nden Boris Şokurov uçak yakıtı fiyatındaki keskin artış nedeniyle hava yolu taşımacılarının bilet bedellerine zam yapmaktan başka çaresinin kalmadığını savundu.

Şokurov, Rusya'da uçak biletlerine yüzde 9-10'a varan yeni zamların beklendiği açıklandı.

İzvestiya gazetesine konuşan Sokurov, şirketlerin 2019'un ilk çeyreğinde operasyonel zararlarının 45 milyar rubleye (675 milyon dolar) ulaştığını söyledi.

Devlet Başkanı Vladimir Putin de uçak bileti fiyatlarındaki artışı eleştirmiş ve durumun yakıt fiyatlarından kaynaklandığının farkında olduklarını söylemişti. Bunun üzerine Ekonomi Bakanlığı Temmuz ayında şirketlerin yakıt masrafını karşılamalarına yardımcı olmak amacıyla bir teşvik paketi hazırlamıştı.

Rusya Federal Tekelleşmeyle Mücadele Servisinden ise konuyla ilgili yapılan açıklamada, hava yolu biletlerine yeni zam yapılmasını gerektirecek bir neden olmadığı belirtildi. Açıklamada, "Sektöre mali destek konusu yolculara şantaj yapılarak halledilemez" denildi. (Turkrus)

Yorumlar
Kadir Canalp
04 Eylül 2019, Çarşamba 09:23
Bilet fiyatları genelde yüksey seyrediyor zaten daha da zam gelecekmiş. Ben genelde biletimi biletall'dan alıyorum tüm firmaları karşılaştırıp en uygunu bulup onu alıyorum.
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha