Rusya'da Türkiye erken rezervasyonları yüz güldürüyor

Rusya'da Türkiye erken rezervasyonları yüz güldürüyor
07 Şubat 2024, 09:16
2024 yazına yönelik Türkiye turları için erken rezervasyonlar bu yıl geçen yıla göre daha iyi gidiyor.

2024 yazına yönelik Türkiye turları için erken rezervasyonlar bu yıl geçen yıla göre daha iyi gidiyor.

Satışlarda yüzde 60'lık artış!

Rusya Tur Operatörleri Birliği (ATOR)'da yer alan habere göre Şubat 2024'ün başında tur operatörleri, Türkiye'ye yaz turlarını Şubat 2023'ün başına göre ortalama %60 daha fazla sattı.

FUN&SUN'da Türkiye'deki erken rezervasyon sayısında bir önceki yıla göre artış yüzde 50'nin üzerinde, TEZ TOUR'da yüzde 20, PEGAS Touristik'te yüzde 98, Intourist'te ise yüzde 350 artış görüldü . Anex , yaz sezonu (Mayıs – Eylül) için erken rezervasyon kampanyasıyla Türkiye turlarına artık “kat kat daha fazla ” rezervasyon yapıldığını söylüyor. Coral Travel, Türkiye'deki erken rezervasyon hacimlerinin geçen yılın seviyelerini aştığını doğruladı.

Şirkete bağlı olarak, tur operatörleri Şubat ayının başında 2024 yaz sezonu için Türkiye'deki tüm turların %10 ila %20'sini satmıştı.

Tur operatörleri, Türkiye'nin geçen yıla göre büyük ölçüde daha başarılı olan erken rezervasyonlarının, birçok şirketin 2023 yazından önce açılması ve kalkış şehirleri listesinin genişlemesiyle açıklanabileceğini söylüyor. Mart ayı sonuna kadar tüm oyuncular Türkiye'ye uçuş programlarını oluşturacak.

Türkiye'ye yönelik gözlemlenen büyümede uygun fiyat teklifleri ve erken rezervasyon aşamasındaki ödeme koşulları da rol oynuyor.

Yorumlar
İlk yorum yapan siz olun.
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha