Rota

Rusya'da turizm sektörünün vergi borçları erteleniyor

Rusya'da turizm sektörünün vergi borçları erteleniyor
30 Ekim 2020, 11:20
Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, turizm sektörünü de kapsayacak şekilde orta ve küçük işletmeler için vergi erteleme veya uzatılmasını önerdi.

Rusya Devlet Başkanı Vlademir Putin, koronavirüs salgınından etkilenen şirketlerin eski konumlarına dönebilme fırsatı henüz bulamadığını belirterek, "Bu tür şirketler için, halihazırda verilmiş olan vergi ve sigorta primlerinin ertelenmesini üç ay daha uzatmayı öneriyorum" dedi. Vergi ertelemesi için düşünülen şirketlerin başında hizmet sektörünü kapsayan kafe, restoran işletmeleri ile turizm şirketleri yer alıyor.

Turizm pazarındaki katılımcılar, vergi desteğini önemli görüyor. Daha önce, Tur Operatörleri Derneği (ATOR), 2021 yılının ilk çeyreğinin sonuna kadar, seyahat acentelerinin “gelir vergisi, KDV, fonlara katkı payı ödemelerinin yanı sıra basitleştirilmiş vergi sistemini kullanan işletmeler için vergi transferinden muaf tutulması olasılığını göz önünde bulundurmak üzere hükümet başkanı Mikhail Mishustin'e hitaben bir mektup göndermişti. ATOR, aynı zamanda, seyahat acentelerine 2020 için vergilerin bir kısmını hiç ödememe fırsatının verilmesini istiyor.

Yorumlar
İlk yorum yapan siz olun.
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha