Rusya'da doluluk sevinci!

Rusya'da doluluk sevinci!
30 Kasım 2021, 16:28
Rusya'da kış otelleri doluluk sevinci yaşıyor. Rusya Federal Turizm Ajansı (Rosturizm) Başkanı Zarina Doguzova kayak merkezlerindeki doluluklarla ilgili bilgi verdi.

Rusya Federal Turizm Ajansı (Rosturizm) Başkanı Zarina Doguzova, yılbaşı tatillerinde ülkedeki kayak merkezlerinin neredeyse yüzde 100 oranında dolu olacağını tahmin ettiklerini, en popüler otellerde şimdiden yer kalmadığını açıkladı.

Vatandaşların yeni yıl tatilleri için aktif olarak tatil rezervasyonu yaptırdıklarını vurgulayan Doguzova, “Tahminlerimize göre, Rus kayak merkezlerinde otel doluluk oranları yüzde 100’ ulaşacak. 3, 4 ve 5 yıldızlı yüksek kaliteli ve modern konaklama tesisleri şimdiden tamamen doldu” diye konuştu.

Tüm kış mevsiminde ise kayak merkezlerindeki doluluk oranlarının yüzde 70 ila 80 olacağını söyleyen Rosturizm Başkanı, geleneksel olarak popüler kayak merkezlerinin Soçi-Krasnaya Polyana, Kuzey Kafkasya’da Arkhyz, Dombay ve Elbrus olduğunu, Murmansk Bölgesi’nde Khibiny, Urallarda Belaya Dağı, Sakhalin ve Kuzbass’ta Sheregesh tatil destinasyonlarının da yer aldığını ifade etti.

Rosturizm Basın Servisi tarafından yapılan açıklamada, ajansın, departmanlar arası çalışma gruplarının bölgelerin temsilcileriyle birlikte tatilcilerin güvenliğinin sağlanması ve epidemiyolojik şartlara uygunluk dahil olmak üzere kayak merkezlerinin kış sezonuna hazır olup olmadığını kontrol ettiği bildirildi.

“Rosturizm ve bölgelerin yerel yönetimleri, zorlu hava koşullarında acil müdahale önlemleri üzerinde çalışmaktadır” ifadelerine yer verilen açıklamada, kayak merkezlerindeki altyapı ve güvenlik kontrollerinin yoğunlaştırıldığı, aynı zamanda acil durumlarda ve kötü hava koşullarında turistler için navigasyon ve uyarı sistemi kontrollerinin sürdüğü de vurgulandı.

Yorumlar
İlk yorum yapan siz olun.
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha