Rusya'da alarm... Bunları yapmayan otellere alınmayacak

Rusya'da alarm... Bunları yapmayan otellere alınmayacak
17 Temmuz 2021, 09:18
Rusya'nın turistik bölgelerinde koronavirüs tedbirleri sert bir şekilde sıkılaştırılıyor.

Rusya'da Kırım yarımadasında Karadeniz kıyısında bulunan Sivastopol şehrinin belediye turizm departmanı, dün itibariyle (16 Temmuz 2021) bölgeye gelen turistlerin aşı sertifikası veya yeterli antikor varlığını kanıtlayan belgesi olmadan Sivastopol’daki otellere giriş yapamayacağını duyurdu.

Daha önce Sivastopol’da tatilini geçirmek isteyen turistler, sadece negatif PCR testi sonucunu göstererek otellere giriş yapabiliyordu.

Sivastopol’daki otellere daha önce yerleşen turistlerin bu uygulamanın dışında olduğu ifade edilen açıklamada, ayrıca cuma gününden itibaren şehirde çadır kamplarının kurulmasının yasaklandığı da vurgulandı.

Son 24 saatte Sivastopol‘da 122 yeni COVID-19 vakası kaydedilmişti. Pandeminin başlangıcından bu yana Sivastopol’da 18 bin 523 kişi yeni coronavirüs vakası kaydedilirken, 16 bin 199 kişinin iyileştiği, 791 kişinin de COVID-19 nedeniyle hayatını kaybettiği ifade edildi.

Yakın zamanda Krasnodar Bölgesi’nin Soçi, Anapa ve Gelencik gibi gözde tatil beldelerini ağustos ayında ziyaret eden Rus turistlere, otele girişten itibaren üç gün içinde aşılanması zorunluluğu getirilmişti.

Krasnodar Valisi Venyamin Kondratyev resmi telegram hesabında yaptığı açıklamada, 1 Ağustos’tan itibaren tatil beldelerindeki otellerin yalnızca negatif PCR testine sahip turistler kabul edebileceğini, aynı zamanda aşılanmayan turistlerin geldikten sonra üç gün içerisinde aşı olması gerektiğini bildirdi.

Yorumlar
İlk yorum yapan siz olun.
Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha