Rusya 3 ülkeyle daha uçuşları yeniden başlatıyor

Rusya 3 ülkeyle daha uçuşları yeniden başlatıyor
17 Ağustos 2021, 08:01
Rusya, 27 Ağustos'tan itibaren 3 ülkeyle daha uçuşları yeniden başlatma kararı aldı.

Rusya Pandemi ile Mücadele Operasyon Merkezi, 27 Ağustos tarihinden itibaren Rusya’dan Dominik Cumhuriyeti, Güney Kore ve Çekya’ya düzenli ve charter uçuşları kısıtlamalarının kaldırılacağını açıkladı.

Rusya Federasyonu Başbakan Yardımcısı Tatyana Golikova’nın başkanlığını yaptığı Operasyon Merkezi açıklamasında, “Münferit ülkelerdeki epidemiyolojik durum dikkate alınarak, 27 Ağustos 2021 itibariyle Dominik Cumhuriyeti’ne düzenli ve düzensiz (charter) uçuşlarına ilişkin kısıtlamaların kaldırılması, aynı zamanda Güney Kore ve Çekya uçuşlarının tekrar başlatılmasına karar verilmiştir.” ifadelerine yer verildi.

Operasyon Merkezi, 27 Ağustos’tan itibaren Rusya’nın başkenti Moskova’dan Hurghada ve Şarm El-Şeyh güzergahlarına daha önce yapılan 5 düzenli uçuş sefer sayısının karşılıklı olarak 15’e çıkarılacağını açıklarken, Rusya’nın Mısır uçuşlarına izin verilen diğer bölgelerindeki havalimanlarından da günde bir uçuşa izin verildiğini de aktardı.

Rusya Federasyonu, Macaristan, Kıbrıs, Kırgızistan ve Tacikistan arasındaki düzenli uçuş sayısını 27 Ağustos’tan itibaren artırıyor.

Buna göre Moskova- Budapeşte rotasındaki uçuş sayısı haftada 4’ten 7’ye yükseltilirken, Rusya’nın diğer birçok şehirden Budapeşte uçuşlarına da izin çıktı.

Moskova’dan Larnaka ve Kıbrıs Baf’a sefer sayısını 7’ye çıkaran Operasyon Merkezi, bu destinasyonlara Rusya’nın diğer havalimanlarında yapılacak uçuşları da haftada 4’e çıkarıyor.

Aynı zamanda 27 Ağustos itibariyle Moskova’dan Bişkek ve Duşanbe’ye haftada 7 uçuş seferi yapmak mümkün olacak.

Buna ek olarak, Rusya’nın diğer havalimanlarından Kırgızistan‘ın başkentine uçuşlar tekrar açılırken, ayrıca Duşanbe, Khujand ve Kulyab’daki havaalanlarından haftalık bir uçuşa izin verilecek.

Rusya Pandemi ile Mücadele Operasyon Merkezi, Tanzanya’da hala devam eden epidemiyolojik riskler nedeniyle bu destinasyona uygulanan uçuş yasağını 2 Eylül 2021 tarihine kadar uzattığını da açıkladı.

Yorumlar
İlk yorum yapan siz olun.
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha