Rusya, 2 ülkeye daha uçuşları başlatıyor

Rusya, 2 ülkeye daha uçuşları başlatıyor
29 Ocak 2021, 08:18
Rus hükümeti, 8 Şubat'tan itibaren 2 ülkeye daha uçuşları başlatma kararı aldı.

Rus hükümeti, 8 Şubat'tan itibaren Yunanistan ve Singapur ile uçuşları yeniden başlatma kararı aldı.

8 Şubat'tan itibaren, haftada iki kez Moskova'dan Atina'ya ve haftada üç kez Singapur'a uçuşlar gerçekleştirilecek.

2020 Aralık ayının sonunda Yunan makamları, epidemiyolojik durumdaki iyileşmeye bağlı olarak ülkenin 2021 baharında sınırlarını Rus turistlere tamamen açacağını duyurdu. Yunanistan 8 Şubat'a kadar giriş iznini haftada 500 Rusya vatandaşından fazla olmayacak şekilde uzattı. Ülkeyi ziyaret etmek için hem COVID-19 koronavirüs testi hem de yedi günlük karantina gerekiyor.

Singapur'a girişe yalnızca oturma izni veya uzun süreli vize ile izin verilecek. Aynı zamanda bir koronavirüs testi de gerekiyor. Kısa süreli vizelerle ülkeye giriş yasağı devam edecek.

Ayrıca Astrahan, Yekaterinburg, Irkutsk, Mahaçkala, Mineralnye Vody, Nijny Novgorod, Perm ve Habarovsk'tan uluslararası uçuşlara devam edilecek ve bu şehirlerden Mısır'a düzenli uçuş sayısı, her havalimanından haftada en fazla bir uçuş sıklığı ile artırılması kararlaştırıldı.

Koronavirüs salgını dolayısıyla Rusya, Mart 2020'de sınırlarını yabancı vatandaşlara kapattı.

Ağustos ayından bu yana Rusya, kısıtlamaları kısmen kaldırmaya başladı. 2021 Ocak ayının ortasına kadar, 20'den fazla ülke ile uçuşlar yeniden başlatıldı. 25 Ocak'ta Devlet Başkanı Vladimir Putin, Rusya'daki epidemiyolojik durumun istikrara kavuştuğunu ve bunun önceden getirilen kısıtlamaların dikkatli bir şekilde kaldırılmasını mümkün kıldığını duyurdu.

Yorumlar
İlk yorum yapan siz olun.
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha