Rusların yazın yurtdışına seyahat tercihleri açıklandı

Rusların yazın yurtdışına seyahat tercihleri açıklandı
31 Mayıs 2021, 11:18
Rus seyahat servisi Tutu.ru araştırmalarının sonuçları, Moskova’da yaz döneminde hangi yurtdışı destinasyonlarına uçak biletlerine ilgi olduğunu gösterdi.

Rusya’nın başkenti Moskova’da mayıs ayında yaz dönemi için uçak bileti taleplerinin yaklaşık dörtte biri (yüzde 24’ü) yurtdışı destinasyonları için olurken, yüzde 76’sı ise Rusya sınırlarındaki destinasyonlara ait.

Yaz döneminde Moskova merkezli seyahatler için en çok talep gören ülkeler arasında Özbekistan, Kırgızistan, Ermenistan, Azerbaycan, Tacikistan, Beyaz Rusya, Kazakistan, Moldova ve Ukrayna gibi komşu ülkeler bulunurken, Moskova’dan uçak bileti aramalarının yaklaşık yüzde 70’i bu ülkelere yapıldı.

Uçak bileti aramalarında Türkiye ilk sıralarda

Yurtdışı destinasyonları arasında yaz döneminde uçak bileti aramalarında ilk 20’de Türkiye, Yunanistan, Gürcistan, Mısır, Bulgaristan, Kıbrıs, Karadağ, Birleşik Arap Emirlikleri, Sırbistan ve ABD gibi ülkeler yer alıyor.

Yurtdışı uçuşlarının kısıtlanmasıyla iç turizme yönelmek zorunda kalan Rusların iç hatlarda en çok aradığı uçak biletlerinin Simferopol, Sochi, Anapa, St. Petersburg, Gelendzhik, Kaliningrad ve Krasnodar olduğu belirtilen Tutu.ru araştırmasında, aynı zamanda Dağıstan Mahaçkale, Mineralnye Vody ve Rostov-na-Donu yer alıyor.

Bununla birlikte Rusya’nın ilk 20 yurt içi destinasyonu arasında Kazan, Novosibirsk, Ufa, Ekaterinburg, Omsk, Krasnoyarsk, Volgograd, İrkutsk ve Saratov gibi şehirler de bulunuyor.

Hava trafiğine açık olan yurtdışı destinasyonlarına yaz dönemi için bilet fiyatlarının arttığını belirten uzmanlar, öte yandan Mayıs ayında Moskova‘dan diğer Rus şehirlerine yaz sezonu için uçak bileti fiyatlarının 2019’a göre yüzde 23,5 oranında düştüğünü kaydetti.(Gazetem.ru)

Yorumlar
Jjj
01 Haziran 2021, Salı 03:09
Türkiyenin parasının bayaaa değer kaybettiğini gören Ruslar 20 euro verip kral gibi tatil yapıyor. 20 euro orada çocuklarına verdikleri okul harçlığı...Ama gelemiyorlar çünkü Rusya hükumeti Türkiyeyi pandemide riskli görüyor şu an için. 21 hazirana kadar erteledi. Aşılama artarsa gelirler.
Mehmet aslankurt
31 Mayıs 2021, Pazartesi 11:06
Niye. Rusya. Gelmiyor
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha