Rusların yaz rezervasyonlarında en popüler 5 ülke!

Rusların yaz rezervasyonlarında en popüler 5 ülke!
02 Haziran 2023, 12:51
Rus turistlerin yaz tatili için yurtdışındaki en popüler rotaları belli oldu.

Rusya Tur Operatörleri Birliği (ATOR) Rus turistlerin yaz tatilinde en çok tercih ettiği destinasyonları açıkladı.

Türkiye rezervasyonları geçen yaza göre yüzde 40 arttı

ATOR'un değerlendirmesine göre geçen yıl Mayıs ayı sonuna göre Türkiye'ye yaz turları için yapılan toplam başvuru sayısı ortalama yüzde 40 arttı.

Bu yaz 3 milyon Rus tatile Türkiye'ye gelebilir

ATOR analistlerinin tahminlerine göre yaz aylarında Rusya'dan yaklaşık 3 milyon turist Türkiye'yi ziyaret edebilir. Bu rakamın en iyimser seçenek olduğu rezervasyon derinliğindeki düşüklük sebebiyle yaz boyunca rakamın değişebileceği belirtildi.

10 günlük Türkiye turuna talep yoğun

Bu yaz Ruslar için Türkiye'de ortalama tatil süresi 10 gece olacak. Rus Tur operatörlerine göre ortalama tur faturası iki kişi için 215-265 bin ruble. Bu yaz turistlerin üçte ikisinden fazlası çocuklarıyla birlikte Türkiye'ye gidiyor.

Abhazya 2. sırada

Yaz için Rusların en çok tercih ettiği 2. ülke Abhazya. Yaz aylarında Abhazya'ya Rusya'dan 1 milyon civarında turistin gelebileceği tahmin ediliyor.

Mısır'a bu yaz 300 bin Rus turist bekleniyor

Rusların yaz tercihleri arasında Mısır 3. sırada yeralıyor. Mısır Turizm Departmanının beklentilerine göre Rusya'dan yaz aylarında toplam 300 binin üzerinde turist Mısır'a gelebilir.

BAE 4. sırada

Birleşik Arap Emirlikleri (BAE) Rusların yaz rezervasyonlarında 4. sırada. Rusya'dan yaklaşık 300 bin turistin yazın BAE'yi ziyaret edebileceği tahmin ediliyor.

Tayland yazın 200 bin Rus ağırlayabilir

Rusların yazın en popüler 5. rotası Tayland. Tayland'ı yaz aylarında yaklaşık 200 bin Rus turistin ziyaret edebileceği tahmin ediliyor.

Yorumlar
İlk yorum yapan siz olun.
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha