Rusların Türkiye'de vazgeçemediği oteller!

Rusların Türkiye'de vazgeçemediği oteller!
08 Temmuz 2023, 13:48
Türkiye'de artan otel fiyatlarıyla ucuz ve orta segment otellere Rus turistin ilgisi azalırken lüks otellere talepte artış yaşanıyor.

Rusya Tur Operatörleri Birliği (ATOR) Rus turistlerin Türkiye'de lüks otellere yönelik talebinin sürdüğünü açıkladı. Barut oteller zincirinin Rusya temsilcisi Anna Kondratova, PEGAS Touristik ile Barut Hotels'in bu hafta Rooftop restoranda gerçekleşen ortak etkinliği kapsamında ATOR muhabirine röportaj verdi. Kondratova Türkiye'de bu yıl otel fiyatlarının yıllık yüzde 15 ile yüzde 30 bandında arttığını söyledi.

Bayou Villas'a Ruslardan yoğun talep!

Fiyatlardaki artışa rağmen lüks otellerin satışlarının oldukça iyi gittiğini belirten Kondratova Barut zincirinin yeni lüks oteli Bayou Villas'ın oldukça aktif bir şekilde tatil rezervasyonu yaptığını söyledi. Kondratova, “ Rus turistlerin ekonomik otel talebi azaldı. Ancak pahalı otellere talep tam tersine büyüdü." Etkinlikteki seyahat acenteleri, bu yaz Türkiye'de tatil yapan Rusların pahalı otellere yoğun ilgi gösterdiğini doğruladı. Wow Tours Direktörü Maria Blinova , “ Barut zincirinin otelleri satışlarımızın lideri. Büyük ölçüde, yüksek kategorideki otellerden bahsediyoruz. Ekonomik oteller daha az rezervasyon yapıyor. Genel olarak talep iyi." dedi.

Yorumlar
Ayça
10 Temmuz 2023, Pazartesi 12:31
Tabi vazgeçemezler, onların 1 eurosu bizim 28 TL miz, ucuz tatilin keyfini çıkarıyorlar, biz ülkemizde tatil yapamıyoruz.4 kişilik aile düzgün bir otel en az 45.000,00 TL
Murat Seçkin
10 Temmuz 2023, Pazartesi 09:59
Türkiye'de Türklere tatil yapmak imkansız hale geldi. Vizesiz gidilen ülkelerde tatil yapmak daha cazip ve daha ucuz.
Ay can
09 Temmuz 2023, Pazar 07:45
Turistlere gelince charter ile tatil gidis donus hersey dahil %50 indirimli yapin, sonrada ayni tarihlerde Turklere 2 kati, neden biz Turkler haketmiyormuyuz ?Tum turizmciler aynisiniz. Kendi ulkemizde tatil yapamiyoruz... yunanistan ve musir bile bizler icin uygun hale geldi artik dusunun...
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha