Rusların kışın en popüler destinasyonu oldu

Rusların kışın en popüler destinasyonu oldu
04 Aralık 2023, 09:17
Rus turistlerin uzun süreli kış tatili için Ruslar arasında en popüler destinasyon Bangkok oldu.

RIA Novosti’nin OneTwoTrip servisinin verilerine dayanarak yayınladığı habere göre, uzun süreli kış tatili için Ruslar arasında en popüler destinasyon Bangkok oldu.

Tayland’ın başkentinde üç haftadan daha uzun süre kalmayı düşünen gezginlerin yüzde 18,5’i Bangkok’u tercih ederken, şehirdeki otellerin gecelik ortalama maliyeti 5.5 Bin Ruble olarak belirlendi. İkinci sırada Phuket yer alıyor ve rezervasyonların yüzde 13,3’ünü oluşturuyor. Burada konaklamanın gecelik maliyeti ortalama 3,7 Bin Ruble.

Üçüncü sırada Denpasar bulunuyor (yüzde 10,3) ve bir otel odasının günlük maliyeti yaklaşık 3 Bin Ruble civarında. Hanoi (yüzde 8,3) ve Kolombo (yüzde 4,2) da popüler destinasyonlar arasında yer alırken, Ho Chi Minh City, Manila, Dubai, İstanbul ve Erivan da Rusların kış tatili için tercih ettikleri ilk 10 destinasyon arasında yer alıyor.

Analistlere göre Rusların tercihleri genellikle değişmiyor; çoğunluk hala Tayland, Bali ve Vietnam gibi destinasyonları tercih ediyor. Ancak bu yıl, Malezya, Hindistan ve Güney Kore gibi yerler yavaş yavaş listeye giriş yaparken, Sri Lanka ve Birleşik Arap Emirlikleri’nin popülaritesinde bir azalma yaşandığı belirtiliyor.(Gazetem.ru)

Yorumlar
İlk yorum yapan siz olun.
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha