Rusların Ekim'de en popüler yurtdışı rotaları belli oldu

Rusların Ekim'de en popüler yurtdışı rotaları belli oldu
19 Eylül 2022, 07:39
Rusya’nın en büyük çevrimiçi seyahat servislerinden Aviasales araştırmaları, ekim ayında Rusların en fazla ilgi gösterdiği yurtdışı güzergahlarını gözler önüne serdi.

Uçak bilet rezervasyonları ve satışların incelendiği araştırma göre ekimde Türkiye, Birleşik Arap Emirlikleri (BAE), Tayland, Mısır ve İsrail’in tatil planlayan Ruslar arasında en çok talep gören destinasyonlar olduğu belirlendi.

Ekim'de 25 Rus şehrinden Türkiye'ye charter uçuş olacak

Aviasales uzmanları, ekim ayında tatile gidecek Rusların en fazla ilgi duyduğu yurtdışı destinasyonunun Türkiye olduğuna vurgu yaparken, ekim ayında ortalama 20 derecenin üzerinde rahat bir hava ve deniz sıcaklığına sahip olan Türkiye’ye gidiş-dönüş biletinin bir kişi için ortalama 40 bin 300 rubleye mal olduğunu kaydetti.

Aynı zamanda Türkiye’ye ekim ayında Rusya’nın 25 şehrinden direkt uçuşların da bulunduğu gözlemlendi.

BAE ikinci sırada

BAE, rezervasyon sıralamasında ikinciliğe yerleşirken, önümüzdeki ay buradaki hava sıcaklığının ortalamanın üzerine çıkmayacağı ve 35 derece civarında olacağı belirtildi.

Birleşik Arap Emirliklerine Rusya’dan uçak bileti maliyeti ise ortalama 62 bin rubleye ulaşırken, bu ülkeye 10 Rus şehrinden doğrudan uçuşlar bulunuyor.

Tayland en popüler rotalar listesinde üçüncü sırada yer alırken, buradaki sıcaklıklar ortalama 30 derece, uçak bileti fiyat ortalaması ise 66 bin 500 ruble olarak belirlendi.

Ekimde en popüler destinasyonlar listesinde İsrail ve Mısır da yer alırken, bu ülkelerde ekim ayında gündüz sıcaklığı ortalama 25-30 derece arasında seyredecek.

Bilet fiyatları ortalaması ise İsrail’e 68 bin ruble, Mısır’a ise 46 bin ruble seviyesinde olacak. (Gazetem.ru)

Yorumlar
İlk yorum yapan siz olun.
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha