Rusların Antalya öngörüsü: İyi otellerde yer kalmayacak

Rusların Antalya öngörüsü: İyi otellerde yer kalmayacak
22 Kasım 2018, 13:56
Rus Tur Operatörleri 2019 yaz döneminde Türkiye'deki tatil fiyatları hakkındaki beklentilerini paylaştı.

Rusya Tur Operatörleri Birliği (ATOR)'un bülteninde yer alan habere göre Türkiye'ye yönelik 2019 yaz turları erken rezervasyonlarının tam olarak Kasım ayı sonlarında ve Aralık ayı başlayacağı belirtildi. Rusya'dan ve Batı Avrupa'dan artan talebi gören Türk otelcilerin bu yıl için fiyat artışına yönelik niyetlerini dile getirdiği hatırlatıldı.

Mart'tan sonra yer bile kalmayacak

Pegas Touristik Genel Müdürü Anna Podgornaya Türkiye'deki en popüler otellerde erken rezervasyon eylemine göre geçen senenin fiyatlarına veya bu yaz seviyesinden hafif bir fiyat artışıyla tur satın alınabileceğini söyledi. 2019 Mart'ından sonra, Türkiye için yaz fiyatlarının kesinlikle artacağını vurgulayan Podgornaya " Döviz kuru ve diğer maliyet artışlarından dolayı tatil fiyatlarındaki artışların ölçeğini tahmin etmek zor. Seyahat acentaları ve tüketiciler için en iyi taktik, 2019 Mart'a kadar yaz için en iyi fiyatı almaktır. Mart ayından sonra daha pahalı olacak hatta iyi ve popüler otellerdeki yerler bile kalmayacak." dedi.

Genel görüş: Yüzde 10-15 artış olur

Intourist yönetici direktörü Sergey Tolchin, Türk otelcilerin gelecek yıl için baz fiyatlarını yüzde 10-15 oranında artırma eğilimi gösterdiğini söyledi. Coral Travel'in halkla ilişkiler departmanı başkanı Marina Makarkova 2018'de Türkiye'ye talebin yüksek olduğunu ve önümüzdeki yıl bu talebin devam edeceğinin görüldüğünü söyledi. Makarkova, Antalya'da tatil fiyatlarının 2014-2015 döneminde 2018'den daha yüksek olduğunu da hatırlattı. Coral Travel'in önümüzdeki yıl için yüzde 101-5 fiyat artışı bekliyor. TUİ Rusya'da Türkiye tur paketlerinde enflasyon ve piyasa koşulları çerçevesinde yıllık bazda yaklaşık % 10-15'lik bir fiyat artışı bekliyor.

Yorumlar
İlk yorum yapan siz olun.
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha