Ruslardan türk termallere: Antalya gibi yapın

Ruslardan türk termallere: Antalya gibi yapın
21 Kasım 2018, 08:23
Rus tur operatörleri Türkiye'deki termal tesisleri yerinde inceledi. Termallerden çok etkilenen Ruslar tanıtım eksikliğini gidermek için yapılması gerekenleri sıraladı.

Rus tur operatörü, sağlık turizmi yetkilileri, gazeteciler, Termal Sağlık Turizm Derneği’nin (TESTUD) organizasyonunda Türkiye'ye geldi. 34 kişilik Rus heyeti Ankara’daki termaller ve sağlık kuruluşları hakkında bilgi aldı. Heyet Ankara Haymana'da bir termal otelde düzenlenen toplantıda, Haymana Belediye Başkanı Özdemir Turgut ve Termal Sağlık ve Turizm Derneği (TESTUD) üyeleriyle bir araya geldi.

Antalya gibi yapın

Ural bölgesinde faaliyet gösteren tur operatör firması yetkilisi Galina Tereshcenko toplantıda yaptığı konuşmada heyetteki herkesin Türkiye termallerinden etkilendiğini dile getirdi.Termallerle ilgili tanıtım eksikliği olduğunu belirten Tereshcenko bu önemli turizm potansiyelinin tanıtımla desteklenmesi gerektiğine dikkat çekti. Tereshcenko " Antalya bölgesinde olduğu gibi fuarlar ile bizlere daha fazla anlatmanız gerekiyor. Ayrıca gelişten gidişe kadar tüm ayrıntıları ile bizlere listeler çıkarmanız gerekiyor. Avrupa’ya göre çok daha ucuz bir o kadar daha iyi olan bu tesisler her yıl binlerce turisti ağırlayabilecek kapasitede.” ifadelerini kullandı.

Eksiklikler bir an önce giderilmeli

TESTUD Başkanı Yavuz Yılık ise kısa süre içerisinde dost ülke Rusya’dan sayıları yüz binlerle ifade edilen turistin Türkiye'deki termal tesislere geleceğini öngördüklerini belirtti. Tüm termal işletmecilerin tesislerinde gereken revizyonları yapmalarını özellikle fizik tedavi ve rehabilitasyon merkezlerini tamamlamalarını isteyen Yılık, " Personel eğitimlerini en kısa sürede tamamlamalarını öneriyoruz. Bu çabamız belki de termal tesislerimizi turizmimizin merkezi haline getirecek.” diye konuştu.

Yorumlar
Erdem Dündar
24 Kasım 2018, Cumartesi 09:01
Rus turistlerin çoğu İngilizce bilmiyor, Termal otellerde çalışan psrsonelde bırakın Rusça’yı İngilizce bilen çalışan bile sayılı. Birde Ruslar içmeyi severler. Otellerde votka satışı olacak mı acaba ?
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha