Ruslardan büyük kış talebi: İşte en popüler rotalar!

Ruslardan büyük kış talebi: İşte en popüler rotalar!
06 Eylül 2022, 09:10
Ruslar bu kış düzenlenecek turlara çok yoğun talep gösteriyor.

Rus resmi haber ajansı RIA Novosti’nin turizm sektörü temsilcilerini katılımıyla yaptığı araştırmalar, Rusların bu kış sezonu nerede dinlenmeyi planladığını ortaya koydu.

Rezervasyonlarda Mısır ilk sırada

Rus tur operatörlerinin Türkiye, Mısır ve Birleşik Arap Emirlikleri’ne kış turları için yüksek talep kaydettiği vurgulanırken, son verilere göre kış sezonu için yapılan rezervasyon hacminin geçen yılın aynı dönemine ilişkin rakamı neredeyse 7 kat aştığı, Ruslar için en popüler tatil destinasyonunun ise başvuruların yaklaşık yüzde 75’ini oluşturan Mısır olduğu gözlemlendi.

Kış sezonu tatil taleplerinde Mısır’ı Birleşik Arap Emirlikleri (BAE), Türkiye ve eşit paya sahip Maldivler izliyor.

Uzmanlar, aynı zamanda Tayland, Venezuela ve Seyşel Adaları’nda da tatil talepleri olduğunu belirtirken, Fun&Sun tur operatörüne göre kış sezonu için başlıca tatil destinasyonları Türkiye, BAE, Rusya bölgeleri, Mısır ve Tayland olarak belirlendi.

Rus bölgeleri arasında Soçi, Sheregesh, Anapa, Mineralniye Vody ve Kaliningrad başı çekiyor.

Tur operatörleri ayrıca Rusların kış sezonu tatillerini çok daha önceden organize etmeye başladığına dikkat çekerken, Tez Tour’dan yapılan açıklamada, daha önce geleneksel olarak kış sezonu için toplu taleplerin ağustos sonu ve eylül aylarında başladığı, ancak bu yıl temmuz ayından itibaren yoğun talep gözlemlenmekte olduğu aktarıldı.

Yorumlar
İlk yorum yapan siz olun.
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha