Ruslara tatil anketinden dikkat çeken sonuçlar!

Ruslara tatil anketinden dikkat çeken sonuçlar!
13 Mayıs 2020, 09:42
Ruslara bu yıl tatile gidip gitmeyecekleri soruldu.

“Otkritie” Bank’ın araştırmasına göre, Rusların sadece yüzde 41’i yaz aylarında tatile gitmeye hazır, geri kalanı ya hiç rahatlamayı planlamıyor ya da şu anda çalışmıyor ve yaz aylarını iş bulmaya adamayı planlıyor.

Banka araştırmayı 11-12 Mayıs tarihlerinde, 100 binden fazla nüfusa sahip şehirlerde ortalama 30-60 bin ruble geliri olan 18-60 yaş arası Rus vatandaşları arasında yaptı.

Bu yıl sadece yüzde 26'sı tatil izni alacak

Araştırmada yer alan açıklamada “Ülkemizin sakinlerinin üçte biri bu yaz tatil yapmayı düşünmüyor, yüzde 13’ü şimdi çalışmıyor ve yüzde 7’si bu zamanı iş bulmaya adamak istiyor. Katılımcıların yüzde 7’si henüz yaz planlarına karar vermedi” ifadelerine yer verildi.

Aynı zamanda, bankanın araştırmasına göre, 2020’de Rusların sadece yüzde 26’sı tatil izni alacak ve diğer yüzde 15’i sadece sınırları açmaları halinde tatile gitmeye hazır.

Yüzde 14'ü yurt dışına çıkmak istiyor

Yaz tatilini yüzde 19’u evde geçirmeyi planlarken, Rusların yüzde 18’i müstakil evlerine tatile gitmek istiyor. Rusya’da tatil yapmaya katılımcıların yüzde 22’si hazırken, Rusların yüzde 14’ü yurt dışına çıkmak istiyor. Aynı zamanda, ülke sakinlerinin yüzde 27’si tatillerini nerede geçireceklerini henüz bilmiyor.

Katılımcıların yaklaşık yüzde 27’si prensipte karantinadan sonra uzun yolculuklardan korktuklarını ve katılımcıların yüzde 8’inin pandemi korkusundan sonra en az bir yıl yurtdışına seyahat etmeye hazır olmadığını söyledi.

Buna karşılık, Rusların yüzde 27’si en erken fırsatta uzun bir yolculuğa çıkmaya hazır. Prensip olarak tatile hazır olan katılımcıların yüzde 13’ünün ise yurtdışı seyahatleri için parası yok. (Gazetem.ru)

Yorumlar
İlk yorum yapan siz olun.
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha