Ruslara Schengen vizesi vermeye başladı

Ruslara Schengen vizesi vermeye başladı
13 Mayıs 2024, 08:57
Bulgaristan'ın Moskova Büyükelçiliği, RIA Novosti'ye yaptığı açıklamada, Bulgaristan'ın Rusya'da yaşayan vatandaşlara, Schengen bölgesi içinde serbestçe seyahat etmeleri için vize vereceğini duyurdu.

Bulgaristan'ın Moskova Büyükelçiliği, RIA Novosti'ye yaptığı açıklamada, Bulgaristan'ın Rusya'da yaşayan vatandaşlara, Schengen bölgesi içinde serbestçe seyahat etmeleri için vize vereceğini duyurdu.

Diplomatik misyon, Bulgaristan'ın Rusya Büyükelçiliği konsolosluk departmanının, Ruslara Bulgaristan ve tüm Schengen ülkelerine seyahat etme imkanı sağlayacak Schengen vizesi vereceğini belirtti.

Nisan ayında, Rusya'daki Bulgar diplomatik misyonu, 2 Nisan'dan itibaren Ruslara yönelik Schengen vize başvurularını kabul etmeye başlayacağını duyurdu. Ancak, Rusya Tur Operatörleri Birliği (ATOR), Bulgaristan'ın bu vizeyi henüz Rus vatandaşlarına vermediğini bildirdi.

AB Konseyi'nin kararına göre, 31 Mart'tan itibaren Romanya ve Bulgaristan Schengen alanına dahil ediliyor ancak bu ülkelere yönelik sınır kontrolleri şimdilik sadece deniz ve hava sınırlarında kaldırılıyor, kara sınırlarında ise bu kontroller sürüyor. Avrupa Komisyonu, Romanya ve Bulgaristan'ın Schengen bölgesine tam entegrasyonuna ilişkin kararın bu yıl içinde verilmesini bekliyor.

Romanya ve Bulgaristan'ın daha fazla entegrasyonu, yasadışı göçle mücadele koşullarının yerine getirilmesine bağlı olacak. Özellikle kendi sınırlarından AB'ye giren göçmenlerle bizzat ilgilenmek ve onların başka ülkelere geçmesine izin vermemek zorunda kalacaklar

Yorumlar
Halil kilic
14 Mayıs 2024, Salı 02:55
Önemli olan çalışıp üretim politikası uygulamak. Yapılan şu anda malesef borç al, toprak sat, birilerini zengin et, kafa AYNI. ha 2000 öncesi CHP ha AKP hiç değişmedi. Bu adamlar ülkeyi yönetmek için değil kendilerinin ve sülalesinin cebini doldurmak için geliyor. Aman birde kibirliler yanlarına yaklasilmaz.
Nazmi ygc
14 Mayıs 2024, Salı 10:10
Aslında bize vize uygulayan her ülkeye vize uyguluyacaksın Herkes elini kolunu sallayarak geliyor Türklere gelince vize
Sadi bey
13 Mayıs 2024, Pazartesi 11:58
Slav dayanışması, Rusya Ukrayna savaşırken ceremesini Türkiye çeker. Rumlar her haltı yapar ceremesini biz çekeriz. Güney sınırımızdan bahsetmeye gerek yok.
Bilgin
13 Mayıs 2024, Pazartesi 03:17
Türkler vermez ama Ruslara vize verir. Şerefsizin önde gideni, Bulgar. Tabii Bulgarın akıl babası Alman.
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha