Ruslara neredeyse bedava Antalya yılbaşı turu!

Ruslara neredeyse bedava Antalya yılbaşı turu!
24 Aralık 2022, 15:05
Rus tur operatörlerinin sundukları yılbaşı tur paketlerinde en cazip etikete sahip ülke Türkiye oldu.

Rusya Tur Operatörleri Birliği (ATOR) ülkedeki seyahat acentelerinin Ruslar için 30 ila 40 bin ruble maliyete sahip Türkiye yılbaşı paket tur imkânı sunduğunu bildirdi.

Antalya'da 4 yıldızlı otelde 2 kişi 6 günlük paket tur 44 bin ruble

Açıklamada, Türkiye, Birleşik Arap Emirlikleri ve Mısır için 31 Aralık’tan önce uçuş tarihine sahip paket turların kişi başı 30-40 bin rubleye mal olduğu vurgulanırken, Ruslar arasında popüler tatil destinasyonlarına uygun fiyatla gidilebileceği belirtildi.

ATOR uzmanlarına göre Türkiye, en cazip fiyat etiketine sahip tatil destinasyonu olurken, önümüzdeki hafta (25 Aralık’tan itibaren) Antalya’daki dört yıldızlı bir otelde iki kişilik altı gün sürecek paket turun Rusya’nın dev tur operatörü Intourist tarafından 44 bin 500 rubleye (11 bin 823 TL) sunulduğu gözlemlendi.

ANEX Tour’un Antalya’da beş yıldızlı bir otelde iki kişilik 53 bin rubleye beş gece konaklama teklifi sunduğuna dikkat çeken uzmanlar, kış sezonunda Ruslar arasında popüler tatil yerleri sıralamasında lider olan Birleşik Arap Emirlikleri’nde (BAE) ucuz yılbaşı turları da satın alınabileceğini aktardı.

ANEX Tour, BAE’de dört yıldızlı bir otelde kahvaltı dahil yedi gecelik tatil için 58 bin rublelik paket tur sunarken, FUN & SUN ise bir hafta boyunca iki kişi için ortalama 78 bin rubleden tatil imkanı sunuyor.

Mısır turlarının da düştüğünü kaydeden ATOR, 24 Aralık’ta ANEX Tour ile Hurghada’ya bir haftalık bir gezinin iki kişi için 79 bin rubleye mal olacağını ifade etti.

Sektör temsilcilerine göre, şu an için gidilebilecek en kolay destinasyon Türkiye olurken, Moskova ve bölgelerden çeşitli uçuşların fiyatları etkilediği, aynı zamanda kış sporlarını seven Ruslar için Erciyes ve Palandöken kayak merkezlerine uçak biletlerinin de mevcut olduğu açıklandı.

Yorumlar
İlk yorum yapan siz olun.
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha