Ruslar yeni yıl tatilinde nereye gidecek?

Ruslar yeni yıl tatilinde nereye gidecek?
31 Ekim 2021, 05:07
Rusya’da tur operatörlerinin verilerine dayanarak yapılan analize göre, Ruslar yeni yıl tatilinde Mısır’ı tercih edecek. Mısır’ı Türkiye, Birleşik Arap Emirlikleri ve Maldivler takip ediyor.

Tez Tour’un yeni yıl tatili paketi satışlarında lider ülkenin Mısır olduğu belirtilirken, talebin yüzde 40’a ulaştığı, ikinci sırada yüzde 20 ile Türkiye, üçüncü sırada yüzde 15 ile BAE ve dördüncü sırada yüzde 14 ile Maldivler olduğu açıklandı.

Yerli destinasyonların da beşinci sırada olduğunu vurgulayan Tez Tour, aynı zamanda Meksika, Dominik Cumhuriyeti, Macaristan, Sri Lanka, Mauritius, Küba ve diğer bazı ülkeler için kış döneminde tatil turu başvurularının da olduğunu ifade etti.

TUI Russia ise 30 Aralık 2021 – 9 Ocak 2022 arasındaki dönemi için tur paketi satış hacminin yaklaşık yüzde 40’ının Mısır olduğunu açıkladı. Mısır satışlarının açıldığı ağustos ayından itibaren ivme kazandığı ve hızla Türkiye ile BAE’nin önüne geçtiği belirtildi. Rusların Türkiye’de yılbaşı tatili talepleri yüzde 21 olurken, BAE ise yüzde 20 olarak kaydedildi.

Yorumlar
İlk yorum yapan siz olun.
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha