Ruslar 'uçulmayan ülkeye' bilet alıyor

Ruslar 'uçulmayan ülkeye' bilet alıyor
22 Ağustos 2020, 08:44
Rusya'da pek çok kişi, hava trafiğinin başlamadığı ülkelere bilet almaya devam ediyor.

İzvestiya gazetesi koronavirüs salgını nedeniyle uçuşların hala kapalı olduğu Karadağ (Montenegro), Belarus, Ermenistan ve Bali (Endonezya) gibi destinasyonlara bilet satışı yapıldığını yazdı.

Buna göre, tatilcilerin kulağı yetkililerden gelecek iyi haberlerde. Bu kişiler söz konusu destinasyonların tatil sezonu bitmeden açılmaması durumunda ise paralarını geri alabilecekleri umudundalar.

Bilet rezervasyon servisi Tutu.ru'dan gazeteye konuşan bir temsilci, Rus turistlerin favori destinasyonlarından Tivat'a (Karadağ) bilet satışlarının başı çektiğini söyledi. Temsilci, Tivat bileti satışlarının İstanbul ve Antalya'yı dahi geride bıraktığına dikkat çekiyor.

Firmanın açıkladığı verilere göre, olmayan uçuşlar için Moskova-Tivat bilet fiyatları 3-18 Ağustos tarihleri arasında yüzde 12 artmış durumda. Erivan ve Minsk bilet fiyatlarında da artış söz konusu.

Bir diğer rezervasyon servisi OneTwoTrip yetkilileri, uçuşların henüz başlamadığı destinasyonlara yapılan satışların yüzde 61'inde uçuşların 8-30 gün sonrasına tarihlendiği bilgisini paylaşıyor. Yüzde 7'lik bir kesim ise uçuşların 2-3 ay içerisinde başlaması umudunda. Yüzde 3'lük bir dilim de 4-6 ay sonrasına bilet almış. (Turkrus)

Yorumlar
İlk yorum yapan siz olun.
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha