Ruslar tur operatörlerini Avrupalılardan daha çok tercih ediyor

Ruslar tur operatörlerini Avrupalılardan daha çok tercih ediyor
16 Kasım 2018, 12:13
Travelport, Ruslarla Avrupalılarının seyahat rezervasyonu yaparken kullandıkları kanala yönelik anket gerçekleştirdi.

Travelport şirketi, Rusya’da turistlerin yüzde 51’inin seyahat rezervasyonu yaparken tur operatörlerinin hizmetlerini kullandığını belirtti. Almanya, İtalya, İngiltere, Fransa ve İspanya’da seyahat şirketlerinin teklifleri turistlerin yalnızca üçte birinin dikkatini çekiyor.

Online da tam tersi

Aynı zamanda rezervasyon sisteminin araştırmasına göre, online acenteler için bunun tam tersi geçerli. Avrupalıların yarısından fazlası bu tür acenteler yardımıyla turist seyahatlerini düzenlerken, ankete katılan Rusların sadece yüzde 32’si seyahat rezervasyonu için online seyahat acentelerinin hizmetlerini kullanmayı tercih ettiklerini söyledi.

Seyahat seçiminde yorumlar önemli

Gazetem.ru'da yer alan habere göre bir tur seçim söz konusu olduğunda, incelemelere ve yorumlara sahip siteler Rus turistlerde en büyük etkiye (yüzde 85) sahip iken, uzmanların önerileri ise ikinci sırada bulunuyor. Aynı zamanda yüzde 80’i arkadaşlarının fotoğraflarına ve videolarına dikkat ediyor. Yüzde 39’u ise sesli arama işlevini kullanıyor. Rus turistlerin yüzde 52’si hangi seyahat şirketlerinin veya online incelemelerin güvenilir olduğunu bilmiyor, bu yüzden diğer kaynaklara başvurmanın gerekli olduğunu düşünüyorlar.Rus turistler seyahatte ortalama 17 çeşitli siteye giriyorlar. Bu yüzden turistlerin yüzde 58’inin ücretsiz internet erişimi olan otelleri seçmeleri şaşırtıcı değil. Online olmalarının en önemli sebeplerinden birisinin arkadaşları ve aileleriyle iletişimde kalma imkanı olduğu belirtildi.

Yorumlar
İlk yorum yapan siz olun.
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha
   
>