Ruslar tatilde nelerden tasarruf ediyor?

Ruslar tatilde nelerden tasarruf ediyor?
30 Ağustos 2021, 10:54
Çevrimiçi tur operatörü Tutu.ru anketlerinin sonuçları, Rus tatilseverlerin turistik gezileri sırasında nelerden tasarruf ettiklerini gösterdi.

Ankete katılan Rusların neredeyse dörtte biri şezlong ve plaj şemsiyelerine para harcamamayı tercih ettiğini belirtirken, plajlara kendi havlularıyla gitmeye çalıştıklarını yada şezlong veya plaj havlusu için hiçbir ek ücret istemeyen otelleri tercih ettiklerini itiraf etti.

Rus tatilcilerin seyahat maliyetlerini düşürmek için daha önce uçağın kalkış zamanına yakın tarihlerde fiyatları yükselen biletleri aylar önce aldıklarını ifade eden Tutu.ru uzmanları, ancak şimdi havayolu şirketlerinin uçakların doluluğuna göre uçuştan birkaç gün önce fiyatları düşürmeye başladığını, birçok Rus'un da bu imkandan yararlanmaya başladığını vurguladı.

“Rus tatilseverler artık kalkışa yakın tarihlerde ucuzlayan uçak bileti talep ediyor” diyen Tutu.ru sözcüsü Olga Epikhina birçok şirketin rekabet nedeniyle uçuşa bir gün kala bilet fiyatlarını düşürmeye başladığının da altını çizdi.

Epikhina, Rusların şezlong ve uçak biletlerine ek olarak hediyelik eşya, sigorta, ek eğlence, plansız konaklama, ekstra gezi programı ve taksi hizmetlerinden de tasarruf ettiğini belirtirken, Rus tatilcilerin tasarruf etmek istemediği tek hizmetin internet ve mobil hizmetleri olduğunu söyledi.

Tatile çıkan Rusların aynı zamanda yemek ödemelerinden de tasarruf etmek istemediği açıklandı.

Yakın zamanda Tutu.ru’nun düzenlediği anketin sonuçları, Rus turistlerin yüzde 31’inin tatil kaygılarının en yaygın nedeninin tüm masrafları karşılayacak kadar parası olup olmadığı endişesi olduğunu göstermişti. (Gazetem.ru)

Etiketler:rus turist tatil
Yorumlar
İlk yorum yapan siz olun.
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha