Ruslar tamam, sırada Almanlar var

Ruslar tamam, sırada Almanlar var
18 Ekim 2016, 11:59
Antalya turizmde ciddi düşüş yaşadığı Almanya pazarını ayağa kaldırmak için harekete geçiyor. Almanların beklentileri bir forumla belirlenecek.

Antalya’nın turizm tanıtımında ülkelere göre “misafir ne ister” dönemi başlıyor. Rusya ile düzelen ilişkiler sonrasında normale dönen Rus turist sayısının ardından Antalyalı turizmciler şimdi de Alman turistleri geri kazanmak için çalışmalara başladı.

Sabah Gazetesi’nden Talat Öztuzsuz’un hazırladığı haberde, Tanıtım A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Yusuf Hacısüleyman, Alman turistleri geri kazanmak için 24 Kasım tarihinde “Alman Turizm Forumu” düzenleyeceklerini, foruma Kültür ve Turizm Bakanı Nabi Avcı’nın başkanlık edeceğini söyledi. Düzenlenecek bu foruma Almanya’nın önemli tur operatörlerinin üst düzey yöneticileri de katılım gösterecek.

Bu yıl Rusya pazarında uçak krizi nedeniyle yaşanan büyük düşüş nedeniyle dikkatlerden kaçsa da Almanya’da da çok ciddi bir kaybın olduğunun altını çizen Hacısüleyman, “Rusya’daki düşüş hükümetin yasak koymasıyla yaşandı, halkın tavrı değildi. Ama Almanya’da halkın kendisinin verdiği bir Türkiye’ye gitmeme kararı var. Bu kararı değiştirmek daha zor. Tek tek hepsinin ikna edilmesi gerekiyor” şeklinde konuştu.

Aynı zamanda Akdeniz Turistik Otelciler Birliği (AKTOB) Başkanı da olan Yusuf Hacısüleyman, "Biz para harcıyoruz. Ama her ülkede aynı stratejiyi yürütmek doğru değil. Bir ülkedeki tanıtım stratejisini o ülkedeki turizm aktörleriyle birlikte hazırlamamız gerekiyor. Bunun ilk adımını Almanya ile atıyoruz" ifadesini kullandı. Hacısüleyman, gelecek yıl aynı etkinliğin Rusya pazarı için düzenleneceğini sözlerine ekledi.

Yorumlar
İlk yorum yapan siz olun.
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha