Ruslar sonbaharda tatile çıkacak mı?

Ruslar sonbaharda tatile çıkacak mı?
19 Eylül 2023, 08:11
Yapılan bir araştırmaya göre Rusların çoğunluğu bu sonbaharda tatile çıkmayı planlamıyor,

İş arama servisi Superjob tarafından yapılan araştırmanın verilerine göre, Rusların çoğunluğu (yüzde 62) bu sonbaharda tatile çıkmayı planlamıyor, katılımcıların sadece yüzde 38’i bu dönemde dinlenmeyi düşünüyor.

Araştırmada yer alan açıklamada “Sonbahar tatili planlayanlar daha çok evde, yazlıkta tatil yapmayı ya da Rusya’yı gezmeyi planlıyor. Yüzde 15’i evde tatil yapacak iken, yüzde 6’sı yazlığa ya da Rusya’yı gezmeye gidecek, yüzde 3’ü ise tatili yurtdışında geçirecek” denildi.

Aynı zamanda, erkeklerin sonbahar tatillerini yazlıkta geçirme olasılığı kadınlardan daha yüksek (sırasıyla yüzde 9’a karşı yüzde 2). Aylık 80 bin ruble veya daha fazla geliri olan katılımcıların (yüzde 8) Rusya’ya bir seyahat planlaması daha olası iken, popüler destinasyonlar arasında St. Petersburg, Krasnodar Krayı, Kuzey Kafkasya, Kazan, Altay ve Kırım yer alıyor.

Yurtdışı tatili daha çok aylık 50 bin ruble geliri olan Ruslar tarafından planlanırken (yüzde 5), popüler destinasyonlar arasında ne vize ne de pasaport gerektiren Belarus’un yanı sıra Türkiye ve Mısır da bulunuyor.

Yorumlar
İlk yorum yapan siz olun.
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha