Ruslar konaklama vergisini nasıl ödeyeceklerini öğrendi!

Ruslar konaklama vergisini nasıl ödeyeceklerini öğrendi!
27 Ocak 2020, 07:57
Türkiye'de 1 Nisan 2020'de yürürlüğe girecek konaklama vergisinin nasıl ödeneceğine yönelik Rusların kafalarındaki soru işaretleri de netleşti.

1 Nisan 2020'den itibaren yürürlüğe girecek uygulamayla bu yıl otellerin hasılatı üzerinden yüzde 1, 2021'den itibaren ise yüzde 2 konaklama vergisi alınacak. Rus Tur Operatörleri Birliği (ATOR)'un sitesinde Türkiye tatillerinde konaklama vergisinin nasıl ödeneceğine dair bir haber yayınlandı. Habere göre Türkiye'de tatil için paket tur satın almış ya da almayı planlayan tur operatörü müşterilerinin konaklama vergisini otellerde kendilerinin mi ödeyeceğine yönelik belirsizliğin giderildiği belirtildi.

Paket tur fiyatına dahil edilecek

ATOR'a değerlendirmelerde bulunan Anex Tour temsicileri konaklama vergisinin paket tur fiyatına dahil edileceğini açıkladı. Tur operatörleriyle Türkiye'ye tatile gelen Rus turistlerin, check-in veya check-out sırasında konaklama için vergi ödemesi gerekmeyecek.

Ancak tur paketlerinden bağımsız olarak bireysel şekilde Türkiye'ye tatile gelen turistler otelden ayrılırken tatil ücretinden ayrı olarak konaklama vergisini ödeyecek.

Yorumlar
İlk yorum yapan siz olun.
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha