Ruslar için ucuz yer kalmadı... Türkiye'de orta segmentin tatil yapması zor!

Ruslar için ucuz yer kalmadı... Türkiye'de orta segmentin tatil yapması zor!
25 Mayıs 2023, 10:21
ATOR Başkan Yardımcısı Artur Muradyan, Rus turistlerin yurtdışı talepleriyle ilgili dikkat çekici açıklamalar yaptı.

ATOR Başkan YardımcısıArtur Muradyan OTM-2023 çevrimiçi fuarının açılışında yurtdışı pazarlarla ilgili dikkat çekici açıklamalar yaptı.

Türkiye’de orta segment tatil yapması zor

Geçen yılı başarılı yaz sezonunun iyi geçmesi üzerine Türk otelcilerin psikolojik sınırını aşan fiyatlar belirlediğini belirten Muradyan, " Türkiye’de orta segment tatil yapması zor. Daha önce 80-100 bin ruble arasında tur satın alınabiliyordu şimdi 200 bin rubleye mal oluyor. Bu fiyatlar Ağustos ayında daha da artacak." dedi.

Ruslar için ucuz yer kalmadı, Mısır'da bile fiyatlar Türkiye'ye yaklaştı

Muradyan konuşmasında yurtdışı pazarlarla ilgili şu açıklamaları yaptı: "Ruslar için ucuz destinasyon kalmadı. Mısır’da bile fiyatlar artık Türkiye’ye yakın durumda. Türkiye fiyatları Birleşik Arap Emirlikleri ile karşılaştırılabilir hale geldi. Yaz aylarında Türkiye’de iyi bir 5 yıldızlı otel fiyatı Maldivler’deki bir otel kadar. Bu daha önce hiç olmamıştı."

Koltukları doldurmak için tur fiyatlarını indirebilirler

2023 sezonunda Türkiye’ye yapılan uçuşlarda hava yolculuğunda önemli bir azalma olmayacağını belirten Muradyan tur operatörlerinin uçuş programlarını optimize etmek için havayollarıyla anlaşmaya çalışacağını ifade etti. Muradyan Türkiye’ye çalışan tur operatörlerinin aldıkları blok koltukları dolduramadığı için fiyatların düşebileceğini de belirtti.

Yorumlar
Ömer
27 Mayıs 2023, Cumartesi 03:38
Adından kimin yanında olduğu belli olmuyor mu, nasıl ülke karalanır adlı haber..
Efdülüddin şentatadgil
26 Mayıs 2023, Cuma 11:54
Ey muhterem sen kimin yanındasın Türkiye'de çalışıyorsun bizim halkımızı düşünmen gerekirken elin rusunu mu düşünüyorsun sen neymiş Türkiye'de tatil yapmak fiyatları tüm dünyadaki fiyatlarla başa başmış e o zaman fiyatları geriye çek senin de Allah bilir otelin vardır niye Türk halkına ucuza tatili yaptırmıyorsun insanlara
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha