Ruslar en çok bu paket tura ilgi gösteriyor

Ruslar en çok bu paket tura ilgi gösteriyor
26 Aralık 2018, 01:11
Rusya Tur Operatörleri Birliği (ATOR) Başkanı Maya Lomidze, Rus turistlerin paket tur tercihlerinde en gözde olan seçeneği açıkladı.

Rusya Tur Operatörleri Birliği (ATOR) Başkanı Maya Lomidze, Türkiye ve Tayland'ın 2018'de Rus turistleri için en popüler tatil yerleri olduğunu söyledi. Haberrus'ta yer alan habere göre Ayrıca en çok satılan 10 destinasyonda Almanya, İtalya, İspanya, Kıbrıs, Yunanistan, Birleşik Arap Emirlikleri, Tunus ve Fransa yer aldı. Bu yıl Rusya'dan giden turist akışının bir önceki yıla göre yüzde 8 arttığını hatırlatan Lomidze, "İlkbahar ve yaz başında, dış turizm pazarındaki artışın yüzde 10'a kadar çıkacağı konusunda beklentiler vardı. Ancak bu rakama ulaşamadık" diye ifade etti.

726-872 dolar arası paket turlar gözde

Rus uzman, 2018 yılında 'çığır açan dinamikler gösteren' ülkelerin olduğunu, ve bu sayede yüzde 8'lik artışın yakalandığını belirterek, bu ülkelerin başında yüzde 25 ile Türkiye, yüzde 40 ile Birleşik Arap Emirlikleri'nin geldiğini söyledi. Büyüme eğilimine de dikkat çeken Lomidze, "Rus turistler, kısa bir uçuş, minimum gezi ve ek hizmetler için kişi başı ortalama 50-60 bin ruble (726-872 dolar) olan turları seçmeye başladı" dedi.

Yorumlar
İlk yorum yapan siz olun.
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha