Ruslar artık Antalya'da 3 yıldız yerine 4 yıldızı tercih ediyor, çünkü!

Ruslar artık Antalya'da 3 yıldız yerine 4 yıldızı tercih ediyor, çünkü!
26 Eylül 2023, 10:29
Rus turistlerin Antalya'ya yönelik paket turlarda 3 yıldızlı otel tercihleri ciddi oranda azaldı.

Rusya Tur Operatörleri Birliği (ATOR) Ekim ayında Antalya'ya yönelik tur fiyatlarını masaya yatırdı.

Avrupalı turist talebi devam ettiği için Ekim başında fiyatlar yüksek!

Buna göre Ekim başında Türkiye turlarının fiyatları Eylül ayına göre ciddi bir düşüş yok hatta fiyatlar biraz daha yüksek. Bunun sebebi olarak Ekim ayında Türkiye'ye sadece Ruslardan değil Avrupa pazarlarından da talebin gelmesinin etkili olduğu belirtiliyor. Ayrıca Rusya'da 9 Ekim'den 15 Ekim'e kadar bazı okullarda tatil olmasının da tur talebini artırdığı buna bağlı olarak otellerin fiyatlarını belli bir seviyede tuttuğu belirtiliyor.

Antalya otellerinde Ekim ortasında fiyatlar düşüyor

Ancak ekim ayı ortalarında Antalya'daki otellerin hemen hemen tüm kategorilerine yönelik paket tur fiyatlarında ciddi bir düşüş görülüyor.

4 yıldızdan daha pahalı 3 yıldızlı otellere talep yok denecek kadar azaldı

ATOR'un değerlendirmesinde Rus turistlerin artık çok nadiren Türkiye'deki 3 yıldızlı otellere tur satın aldığı belirtiliyor. Bunun sebebi olarak da 3 yıldızlı otel fiyatlarının 4 ve 5 yıldızlı otel fiyatlarına çok yakın olduğu dolayısıyla Ruslar için 3 yıldızlı otel konaklamalı tur satın almanın tasarruf açısından artık mantıklı olmadığı belirtiliyor.

Rusya'dan 1 Ekim kalkışlı iki kişi 7 gece 3 yıldızlı otellerde konaklamalı Antalya turu 141-148 bin rubleden satın alınabiliyor. Yine 2 Ekim kalkışlı iki kişi 7 gece 4 yıldızlı otel konaklamalı Antalya turları 133-139 bin ruble karşılığında satın alınabiliyor. Yani 4 yıldızlı otel konaklamalı paket tur 3 yıldızlı otel konaklamalı paket turdan daha ucuz. Ekim ayı başında iki kişi 7 gece ekonomik 5 yıldızlı otellerde konaklamalı Antalya turu ise 143-160 bin ruble aralığında satın alınabiliyor.

Yorumlar
Uygun2007
27 Eylül 2023, Çarşamba 06:04
Jake antalya ve Marmaris'teki otellerin sahibi veya müdürlerinin neredeyse yarısı Rus ve ukraynalı bayanla evli zaten 1 kuşak sonra hepsi çocuklarına kalacak :)) siz daha neyin kafasını yaşıyorsunuz?
Aydın
27 Eylül 2023, Çarşamba 09:53
Jake! O otellerde çalışanların ve dolaylı tedarikçisi kişilerin maaşlarını 12 ay verirsen !!! Gelmesinler Nasıl bir millet olup çıktık...
Jake
26 Eylül 2023, Salı 06:26
Valla hiç gelmesinler daha iyi bunarin yarısı ya ajan yada kalitesi aksi taktirde bu ülkeye hiç kimseyi almasak daha iyi olur ve huzurlu olurduk.
Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha